Zahrada

Umíte si vypěstovat vlastní sazenice rybízu a angreštu?

Rybíz a angrešt si snadno namnožíte sami. Ušetříte tisíce za kupované sazenice

Rybízy, angrešty i josty jsou u nás oblíbené pro své chutné plody. Keříček rybízu se najde skoro v každé zahradě a není divu. Nejenže mají tyto druhy vynikající drobné ovoce, ale zároveň je péče o ně poměrně snadná. Nicméně i tyto keře mají nějakou životnost. Umíte si rybíz či angrešt rozmonžit a zajistit si nové sazenice z vlastních zdrojů?
Jaké jsou nejčastější chyby při výsevu semen?

Většina lidí vysévá semínka zeleniny špatně a ničí je. Neděláte stejné chyby?

Jaké jsou nejlepší podmínky pro klíčení semen? Je to různé! A stejně tak jako bujně rostoucí zeleň vyžaduje specifické podmínky, podobně jsou na tom i semínka každého z druhů. Semena v sobě však mají tolik života, že často klíčí i ve zcela nevhodných podmínkách, ale pak už jen trpí a časem zajdou. Vyhněte se zbytečným přešlapům, neopakujte stále stejné chyby. 
Jak zmladit starý ovocný strom?

Jak zachránit starý ovocný strom? Takto ho ořezejte, ještě bude skvěle plodit

Zmlazení starého ovocného stromu není jednoduchý úkol a většinou nejde o zákrok, který zvládnete za jedno odpoledne a máte vystaráno. Nebojte se a přistupte k takovému starému stromu s tím, že se pokusíte o jeho záchranu s nejlepším vědomím a svědomím. Když se to podaří, vydrží vám ještě pár let, ale hodí se vědět, že i životnost stromů je limitovaná.