Zahrada

Slimáci a plzáci jsou pohormou pro každou zahradu a speciálně pro mladé rostliny.

Tyhle bylinky slimákům smrdí. Připravte si z nich postřik, sazenic se nedotknou

Slimáci jsou nepříjemným tématem pro řadu zahrádkářů. Především na začátku pěstební sezony, kdy nájezdy těchto nenažraných plžů dokáží zlikvidovat veškeré sazenice. I jindy během roku jsou jistě slimáci problémem, nicméně na dospělých rostlinách napáchají menší zlo. Jak je vypudit, odstrašit a zahnat. Pomoci mohou i postřiky z bylinek. Které to jsou?
Proč pravidelně přesazovat tulipány?

Tulipány: Naše babičky je pravidelně přesazovaly. Měly k tomu dobrý důvod

Často se jim říká králové cibulovin. K jejich rozmanité kráse je toto označení více než příznačné. Tulipány jsou stálicemi zahrad a jejich pěstování rozhodně patří k těm jednodušším. Pokud se na jejich výsadbu teprve chystáte, anebo chcete mít záhony plné nádherných květů, dělejte to jako naše babičky a tulipány pravidelně přesazujte! Proč?
Rýmovník je rostlina, která pomůže při akutních virových onemocněních.

Jak zaštipovat rýmovník: Pozor na chyby! Vydrží hodně, ale nesprávnou péčí trpí

Při nejbližší návštěvě zahradnictví si určitě pořiďte rýmovník. Mít trs této pozoruhodné bylinky v květináči za oknem se vyplatí. Má v sobě silice a oleje, které léčí, odpuzuje hmyz a můžete ho používat i v kuchyni. Aby vám rýmovník prosperoval, je nutné se o něj náležitě starat. Zaštipování patří k základním předpokladům úspěšného pěstování.
Jak zaštipovat okurky?

Okurky: Hodně lidí je neumí zaštipovat a dělá stále stejné chyby. Co vy?

Zaštipovat okurky? Ano, nebo? Určitě to znáte. Stojíte u rostliny, která je košatá a vám je líto vylamovat budoucí šlahouny - zálistky, na kterých jsou už v zárodku vidět budoucí květy a malé okurky. Rostlině byste bez zaštipovací údržby však moc nepomohli. Odstraňování zálistků je důležité především na okurkách salátovkách a hadovkách, které pěstujeme ve fóliovnících nebo sklenících.
Sazenice rajčat je nutné před výsadbou otužovat. Jedině tak se dočkáte sklizně

Sazenice rajčat: Abyste se dočkali úrody, musíte je teď otužovat. Jak na to?

Jaro už je v plném proudu a čas běží. Za chvíli tu bude ta správná chvíle, kdy by měly sazenice rajčat putovat na záhon. Ještě před výsadbou potřebují jeden mezikrok – otužování. Aby rostlinky byly pěkně silné a chladnější počasí je nezaskočilo. Jedině tak můžete počítat s parádní úrodou. Netušíte, jak na otužování sazenic bez zbytečných chyb? Nevadí! Čtěte dál.