Zahrada

Abyste sklízeli krásná rajčata, vyvarujte se některých chyb.

Výsadba rajčat: Kdy je začít zaštipovat pro skvělou úrodu? Pozor na chyby!

Druhá polovina května je pro pěstitele rajčat nejdůležitější. Je to doba, kdy se vysazují rajčata do volné půdy, skleníků, fóliovníků nebo venkovních pěstebních nádob. Mnozí se nemohou dočkat, protože sazenice rajčat, které si předpěstovali na okenních parapetech, jsou přerostlá. Začínají jim žloutnout spodní listy z nedostatku prostoru a špatné výživy. Jaká jsou pravidla pro úspěšné pěstování, abychom se vyvarovali chyb? Pojďme si je připomenout.
Preventivní postřik na rybíz si můžete vyrobit i bez chemie.

Rybíz: Tímto ho teď preventivně postříkejte. Mšice i jiná havěť budou bez šance!

Rybíz patří v Čechách a na Moravě k nejoblíbenějším ovocným keřům. Z rybízu jsou lahodné koláče, marmelády a mnoho dalších produktů. Jenže rybíz nemají v oblibě jen zahradníci, ale i škůdci z hmyzí říše, kteří dokážou zhatit celou úrodu. Naštěstí existují přírodní způsoby, jak keře rybízu uchránit. Třeba kopřivový postřik můžete směle používat i preventivně!
Bobkový list snadno vypěstujete i na balkoně.

Bobkový list už nekupuju! Jeho pěstování je snadné, zvládne to každý!

Bobkový list známe z našich kuchyní. Kupujeme jej sušený a používáme k dodání specifické chuti polévkám nebo omáčkám. Víte ale, že bobkový list si nemusíte kupovat vůbec? Vypěstujte si jej v květináči na terasách nebo balkonech. Budete mít bylinu pro vaše vaření okamžitě k dispozici a příjemný okrasný keřík bobkového listu zkrášlí vaše domy a byty.
Jaké práce vás čekají na zahradě v květnu? Je toho spousta!

Co všechno musíte stihnout v květnu na zahradě? Vyhrňte si rukávy, je toho mraky

Květen je měsíc, kdy začíná zahradní sezona v plné míře. Práce na zahradě nás nabíjí dobrou náladou a euforií. Konečně přišel čas na výsev a výsadbu zeleniny, květin, keřů podle připraveného pěstebního plánu. Květen je pro nás, zahradníky, jeden z nejdůležitějších měsíců. Co si zasejeme a zasadíme, to si také posléze sklidíme!