Bazalka vytrvalá je skvělou posilou voňavých bylinek, jejichž listy využijete k dochucení mnoha pokrmů. K dispozici ji můžete mít po celý rok, přestože není mrazuvzdorná. Stačí ji na podzim přenést do bytu do chladnější místnosti s dostatečným množstvím světla, kde se jí bude také zdárně dařit. Pokud ji pěstujete v zahradě, je vhodné ji na zimu zakrýt chvojím nebo netkanou textilií, aby ji ochránila před mrazem.

Vše, co potřebujete vědět o pěstování bazalky vytrvalé se dozvíte v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Bazalka vytrvalá (Ocimum kilimandscharicum)

Aromatická rostlina, která patří do rodu Ocimum a je často označována jako "Kilimanjaro African basil" nebo "Kilimanjaro basil." Název pochází od Kilimandžára, nejvyšší hory v Africe, kde je tato rostlina původní.

  • Je to vytrvalá bylina, která dosahuje výšky obvykle 30 až 60 centimetrů, ale mnohdy i více. Má eliptické listy s vroubkovanými okraji a má svěže zelenou barvu. Charakteristickým rysem této rostliny jsou malé bílé nebo narůžovělé květy, které rostou v květenstvích.
  • Listy a květy této rostliny mají silnou a výraznou aromatickou vůni, charakteristickou pro bazalku. Jejich chuť je pikantní a kořeněná.
  • Je ceněná zejména pro své listy, které se používají jako koření a bylinky. Její silná chuť a aroma zlepší chuť vašich polévek, omáček, masa a ryb, stejně jako salátů a dalších pokrmů.
  • V některých afrických kulturách se tato rostlina používá také pro své léčebné vlastnosti. Listy obsahují éterické oleje a látky, které jsou známy pro své antiseptické a protizánětlivé účinky. Mohou být použity k léčbě různých onemocnění, jako jsou nachlazení, kašel a infekce.
  • Tato rostlina je nenáročná na pěstování. Potřebuje slunné místo a dobře propustnou půdu. Semena lze vysévat přímo do země, nebo lze pěstovat rostlinu z řízků. Rostlina je poměrně odolná vůči škůdcům a nemocem.

African Blue

  • Tento druh bazalky keříčkovitého vzrůstu s dřevnatým stonkem je původem z tropických oblastí Afriky a Asie a je tedy značně odolný vůči suchu a teplu. Jedná se o křížence bazalky Ocimum kilimandscharicum pocházejícího z Keni a Ocimum basilicium "Purpurascens".
  • Dorůstá až do výšky 6 až 10 cm a jsou pro ni charakteristické dekorativní zelenofialové lístky s výraznými fialovými kvítky, které budou na zahradu celé léto přitahovat užitečný hmyz, hlavně čmeláky.
  • Má velmi silné aroma a jistě i tento druh bazalky využijete k dochucení mnoha pokrmů a zeleninových salátů. Pokud jí budete mít nadbytek, vyrobit si z ní můžete i velmi chutné a zdravé pesto. Při správné péči můžete její listy využívat několik let po sobě. Jak ji tedy pěstovat a co potřebuje?

Základem je odpovídající zemina

Tomuto druhu bazalky vyhovuje hlinitopísčitá, humózní, neutrální půda. Ideálně s drenážní vrstvou písku či štěrku, aby nedocházelo k jejímu zbytečnému přemokření například v období vydatných dešťů.

Slunce a teplo

Už vzhledem ke svému původu bylinka vyžaduje slunné lokality a také má ráda vyšší teploty. Bazalka vytrvalá potřebuje minimálně 6 hodin slunečního svitu denně. Jakmile klesnou hodnoty pod +14 °C, vytrvalá bazalka zastaví svůj růst. Proto je výhodné ji raději pěstovat v nádobách, aby mohla přezimovat na místě chráněném před nízkými teplotami. Když se o bylinku budete pečlivě starat, vydrží vám i mnoho let a čerstvé lístky můžete využívat i během zimy.

Pravidelné zaštipování

Pokud se chcete dočkat opravdu rozrostlého keříku, měli byste rostlinu pravidelně zaštipovat. Díky tomu se bude mnohočetně větvit a bude vám dávat větší a větší úrodu. Stříhejte ji tak, aby tvořila kompaktní tvar dle vašich požadavků. Pokud ji budete pěstovat v květníku, vždy na jaře ji přesaďte do nové půdy a větší nádoby

Vláha a živiny

Bazalku zalévejte pravidelně, ale ne příliš. Pokud byste bazalku zahlcovali vodou, hrozilo by nebezpečí hnilob či plísní kořenového systému. Bylinka ocení i správnou dávku živin, proto ji můžete přihnojovat jednou za měsíc.

Kdy sklízet listy

Přestože můžete bazalku sklízet téměř po celý rok, ze všeho nejaromatičtější jsou její listy před květem.

Související články

Zdroje: www.bylinkove-zahradnictvi.cz, www.rastlinkybylinky.sk, www.bylinkyprovsechny.cz