Zdroje: www.purbloc.com, www.theguardian.com

Čistá bazénová voda bez chemie

V nanotechnologii odborníci manipulují vlastnostmi materiálů na úrovni atomů a molekul. Díky tomu vznikají materiály s konkrétními funkcemi, které jsou pak použitelné ve všelijakých odvětvích. Nejde o žádné roboty, jako v pohádkách pro dospělé, ale materiál, který se chová tak, jak potřebujeme. Například může vyčistit i bazénovou vodu.

Než se dostaneme dál k nanolátkám, podívejte se také na řešení za použití chemie, ale bez chlóru. I taková existují a něco vám o nich prozradí odborník, kterého vyzpovídali v Home In Cube:

Zdroj: Youtube

Křišťálová čistota díky nanotechnologiím

Nanotechnologie mohou ovlivnit čistotu vody v bazénu velmi různými způsoby. Nano filtrace je extrémně efektivní co se týče redukce veškerých mikroorganismů a nečistot. Nano katalýzou je možné likvidovat mastnotu nebo různé jiné látky ve vodě, stejně tak je možné použít nanomateriál na ošetření stěn bazénu, které díky tomu odpudí největší nečistoty, bakterie a řasy, kterými bazény trpí.

Existují také nanolátky lapající škodliviny nebo nanomateriály aktivované UV zářením. Právě takové je možné nyní jednoduše použít i na pročištění vody v bazénech či jezírkách. Jedinou podmínkou je nutnost používání filtrace. Nanolátky sice dokáží lapit nevhodné a znečišťující částice z vody, nicméně z vody nezmizí, dokud je filtrace fyzicky neodstraní.

Tyto tekutiny vhodné na čištění bazénu jsou aktivovány UV zářením, a proto je nutná jejich aplikace ráno nebo během dopoledne. Látku je třeba rozmixovat ve vodě v konkrétním poměru podle návodu a nalít do bazénové vody.

S nanolátkami už jste se nejspíš setkali

Jaké výhody mají takové nanolátky? Je to maximálně ekologické řešení s vysokou spolehlivostí a je to způsob nechemický, nedráždivý a vhodný také pro alergiky. K nanotechnologiím si zatím běžný spotřebitel hledá cestu. Pomalu se však na trhu objevují čisticí prostředky s nanolátkami.

Související články