Blahokeř Thomsonové (Clerodendrum thomsonie) můžeme v pokoji využít na více způsobů. Pokud mu poskytneme oporu, bude po ní ochotně šplhat až do výše dvou a půl metru. Navést ho můžeme i na drátěné kolo. Pokud ho vysadíme do závěsné nádoby, budou z ní šlahouny s tmavě zelenými, lesklými listy splývat v bohatých závěsech. A pokud rostlinu pravidelně zaštipujeme, lze ji pěstovat i jako kompaktní keřík.

Kromě velmi dekorativních nápadně žilkovaných listů (u odrůdy Variegata navíc mramorovaných) jsou hlavní atrakcí rostliny bílé květy tvaru lampiónku, ze kterého vykukuje sytě červená korunka. Objevují se obvykle v době od jara do podzimu.

Pěstování

  • Blahokeř vyžaduje rozptýlené světlo, přímému slunci ho nevystavujeme.
  • Vyhovuje mu celoročně vyšší teplota, v rozmezí 17-29 °C.
  • V době květu udržujeme substrát stále mírně vlhký a rostlinu ob týden přihnojujeme. V zimě, kdy je světla méně, zaléváme tak, aby substrát nevyschnul, ale nebyl ani příliš vlhký, a nehnojíme.
  • V sezóně blahokeři velmi prospějeme rosením vlažnou vodou.
  • Rostlinu dle přání tvarujeme v předjarním a jarním období tak, že jednotlivé výhony zkracujeme podle potřeby. Můžeme je využít jako stonkové řízky, v lehkém substrátu při vyšší vzdušné vlhkosti a teplotě zakoření.

Rostlinu každoročně přesazujeme do nádoby pouze o jedno číslo větší, starším rostlinám stačí vyměnit svrchní vrstvu zeminy. Pokud je květináč prorostlý kořeny, rostlina ochotněji kvete. Vhodný je substrát pro pokojové rostliny, nebo směs listovky a vyzrálého kompostu, s drenáží ze štěrku, keramzitu, perlitu či vermikulitu na dně nádoby.