Dejte přírodě šanci a pečujte o své tělo za pomoci bylinek.
Zdroj: Shutterstock

Bylinky vhodné především pro ženy: Tyto vám pomohou v jakémkoli věku

Dejte přírodě šanci a pečujte o své tělo za pomoci bylinek. Už naše babičky věděly, že existují nejrůznější bylinky, které jim pomohou se stárnutím, neplodností nebo třeba, když chtěly shodit nějaké to kilo.

Bylinky toho dokáží mnohem víc, než si nejspíš myslíte. Se ženou je to jako na horské dráze, proto je pro ni velmi důležitá vyrovnanost. Podívejte se na bylinky, které vaši mysl srovnají, pomohou vám zlepšit zdravotní stav a problémy s ním spojené.

Šalvěj

Začněme třeba šlavějí, která především v období podzimu a zimy dopomáhá docílit hormonální vyrovnanosti a je skvělou volbou i při nadměrném pocení. Tato bylinka se prostě stará o to, aby se žena cítila komfortně. Není však vhodná pro těhotné a kojící ženy, tak si dejte pozor.

Kontryhel

Další bylinkou, která patří mezi nejznámější ženské bylinky, je kontryhel. V každém věku příznivě ovlivňuje ženský cyklus a dodává ženskému tělu svěžest a vitalitu.

Maliník

Ani maliník není k zahození. Z jeho listů se připravuje nálev, který napomáhá usnadnit „ženské dny". Také se doporučuje pít v posledním měsíci těhotenství, usnadňuje prý porod. Pomáhá s hubnutím a s odbouráváním tukových zásob. Zatočí i se záněty vaječníků a dělohy.

Kontryhel obecný pomáhá při bolestivé menstruaci. Kontryhel obecný pomáhá při bolestivé menstruaci. Zdroj: Bankiras / Shutterstock.com

Sporýš

Už jste slyšeli o bylince s názvem sporýš lékařský? Zmírňuje žaludeční a trávicí potíže. Je skvělý i v případě, kdy potřebujete uklidnit svou mysl. Působí totiž proti úzkosti a navozuje dobrou náladu. Vyřeší i nespavost. Stačí jeden šálek před spaním.

Kopřiva

I stará dobrá kopřiva je ženskou bylinkou. Kopřivový čaj je skvělý při hubnutí, detoxikaci, ale také v případě, že si chceme vyčistit krev. Kopřiva taktéž posiluje ledviny a játra a podporuje správné trávení.

Jetel luční (Trifolium pratense). Jetel luční (Trifolium pratense). Zdroj: LFRabanedo / Shutterstock.com

Jetel

Jetel luční umí zázraky. Pomáhá především při návalech a nevolnostech. Je tedy skvělým pomocníkem v menopauze. Sbírejte jeho květy a přípravte si z nich odvar.

Řebříček

Řebříček pomáhá s migrénami a má regenerační účinky. Popíjete ho i při nemocech dělohy a při problémech s menstruačním cyklem. Řebříček se nesmí užívat dlouhodobě, při užití větších dávek než doporučených, může díky obsahu thujónu způsobit bolesti hlavy a nervové poruchy.

Zdroj: www.prozeny.czwww.vitalia.cz

Akční letáky