Ať už hýčkáte okrasnou zahradu, pěstujete vlastní zdravou zeleninu a ovoce, nebo máte rádi balkón a okenní parapet plný květin, bez základní znalosti chorob a škůdců rostlin se často dočkáte nepříjemných překvapení a zklamání. Ovšem pokud choroby rozpoznáte, škůdce včas odhalíte a dovedete rostliny preventivně chránit i léčit, bude vám pod rukama vše vzkvétat.

Jak se vyznat v chorobách a škůdcích rostlin? Pomůže miniencyklopedie do kapsy

Šikovného tištěného průvodce Choroby a škůdci doma i na zahradě zakoupíte na všech novinových stáncích za 79.90 Kč.

Najít potřebné informace a především fotografie chorob a škůdců nebývá snadné. Nová knížka do kapsy z edice Receptáře Choroby a škůdci doma i na zahradě vám může velmi pomoci. Na 80 stranách najdete všechny běžné choroby a škůdce s fotografiemi a návodem, jak při napadení rostlin postupovat. Malý formát, pevné ale ohebné desky a přehlednost činí z průvodce skvělého pomocníka do terénu.

Chytrá péče o celou zahradu

Pravidelně kontrolovat a chránit je třeba ovoce, zeleninu, okrasné dřeviny, trávník, zahradní i pokojové květiny, mladé sazenice. Všem těmto skupinám rostlin se novinka Choroby a škůdci doma i na zahradě věnuje. A protože žádný rozumný zahrádkář nechce své okolí zbytečně zatěžovat množstvím chemie, rady postupují od preventivní péče přes osvědčené biologické přípravky (postřiky šetrné k přírodě, draví roztoči, parazitické hlístice slimáků, feromonové a jiné lapače). Nechybí samozřejmě ani chemické přípravky, které jsou někdy nezbytné, ovšem je třeba umět je správně používat. I v tom vám průvodce chorobami a škůdci pomůže.

Jaké choroby a vady rostlin budete umět rozpoznat a léčit?

Pokud si vezmete na pomoc miniencylopedii Choroby a škůdci doma i na zahradě, vyznáte se ve všech těchto chorobách.

Antraknózu ořešáku a rybízu, hnilobu listů pelargonií, hnilobu, strupovitost a plíseň brambor, plíseň rajčat, okurek, salátu, révy, měkkou hnilobu zeleniny, krčkovou hnilobu cibule, spálu růžovitých rostlin, skvrnitost listů jahodníku, červenou nitkovitost trav, sněžnou plíseň trávníku, spálu hvězdníku, padlí rybízů a angreštů, hnědnutí listů pokojovek, hořkou pihovatost jabloní, nektarovou rakovinu dřevin, korkovitost muškátů, moniliovou hnilobu jádrovin, moniliový úžeh peckovin, nedostatek bóru a železa u broskvoní, hořčíku u révy a zeravů, vápníku u jabloní a paprik, padání klíčních rostlin, padlí okrasných rostlin a révy, puchrovitost švestek, rez borovic, rzivost hrušní a slivoní, septoriosou skvrnitost hrušní, strupovitost a sklovitost jablek, sprchávání hroznů révy, šarku švestky...

Jaké škůdce budete znát, umět odradit či zlikvidovat?

Plzáka španělského, svilušky, pakuspřebku rybízovou, bejlomorku ostružiníkovou, běláska zelného, červce na orchidejích, drátovce, drvopleně, dřepčíky, klíněnku, korovnice na jehličnanech, krtonožku, květilku, květopase, lalokonosce, listokaze, mšice, nosatce, obaleče jablečného, píďalku, pilatěnku, pilatku, roztoče na révě, skvrnatičku řepnou, smutnice, štítenky, vrtalku pórkovou, vrtuli třešňovou a celerovou...

Kalendář ochrany rostlin

Užitečnou pěstitelskou publikaci si také můžete ihned koupit, a to v e-shopu internetového Receptáře! Poštovné zatím zdarma.

Kromě přehledu jednotlivých škůdců a chorob naleznete také praktickou tabulku, ve které ihned zjistíte, jaká opatření v jakém měsíci je třeba provést.

Průvodce Choroby a škůdci doma i na zahradě zakoupíte na všech novinových stáncích za 79.90 Kč. Díky užitečným znalostem budete v pěstování úspěšnější a zahrada vám přinese ještě více radosti!