Odstraňování plevele ze zahrady někdy působí jako nekonečný, začarovaný kruh. Vyplejete celou zahradu, dá vám to kupu práce, ale plevel se stejně po nějakém čase opět objeví a začne vás terorizovat.

Proč se to děje? Je dost možné, že je to jednou z 5 chyb, které nevědomky děláte. Bez nich si můžete hodně ulehčit práci.

Video, jak se můžete zbavit plevele, najdete na Youtube kanále Receptář:

Zdroj: Youtube

Chyby při plení plevele

První chybou může být špatná identifikace plevele. Plevel má totiž různé odrůdy. Může být jednoletý, dvouletý, nebo vytrvalý. Jenže chybovat je lidské, a dokonce i mistr zahradník někdy nemusí poznat, o jakou odrůdu se jedná.

Jako první je tudíž potřeba, abyste se dozvěděli, s jakým typem plevele se máte vlastně utkat. Jen tak se ho můžete nadobro zbavit. Druhou chybou, která také není vůbec neobvyklá, je plevel ručně trhat. Jistě, ruční odstraňování je nejlepší pro kontrolu plevele.

Ale ruku na srdce, je to těžké a únavné. Navíc se ručním vytrháváním vaše práce nesmírně prodlouží. Proto se nebojte si práci trochu ulehčit pomocí jakéhokoliv stroje na plení, například lopatu nebo zednickou lžíci.

Méně chyb, plevel pryč

Třetí a velikou chybou je opuštění kořenů po vytrhání plevele. Pokud nechcete, aby se plevel vrátil a dále vám terorizoval zahradu, je naprosto zásadní jej vytrhnout celý. Pokud vytrhnete pouze část kořenů a listů, bude se dál množit.

Čtvrtou a velice zásadní chybou je zapomenout vyměnit starou krajinnou látku. Tato látka je jedním z nejlepších způsobů, jak dlouhodobě řešit kontrolu plevele. Jenže je potřeba ji také měnit. Pokud na to zapomenete, vytvoří se v ní díry, ve kterých se může plevel zakořenit.

Poslední chybou je spoléhání na chemikálie. Mohou sice znít jako konečné řešení, jenže se může stát, že budou konečným řešením i pro vaši zahradu. Chemikálie zahradu mohou lehce otrávit, když jich použijete příliš.

Související články

Zdroje: https://www.svepomoci.cz/clanek/4971-jak-se-chytre-zbavit-plevelu, https://www.mirdo.cz/nejhorsi-chyby-pri-pleti-plevele-ktere-ztezuji-zahradniceni/