Pokud chcete zajistit bohatou úrodu jahod, dopřejte jim při pěstování ty nejlepší podmínky a samozřejmě i péči. Vždy dbejte na vhodnou půdu, přiměřenou zálivku a neméně i na správnou dodávku živin.

V tomto případě pro vás máme dokonalou vychytávku všech zkušených pěstitelů, kteří nedají dopustit na perfektní účinky škrobu.

Jak správně zasadit jahody, abyste se dočkali bohaté úrody? Podívejte se na toto video na Instagramu ireceptar:

Jahody milují škrob

Jahodníkům velice prospěje hnojení škrobem. Vhodný je nejen bramborový, ale i kukuřičný. Stačí jedna zálivka a úroda se nejen až ztrojnásobí, ale dosáhnete i vyšší sladkosti!

Škrob obsahuje hořčík, draslík, fosfor, železo, zinek, selen, měď a také vitamíny C, E a B. Jedná se o látky, které prospívají správnému vývoji a růstu.

Další bonusy

Použitím škrobu přispějete i k provzdušnění půdy, jahodníky budou odolnější vůči chorobám, škůdcům i nežádoucím houbám. Stejně tak rostlinám zesílí celý kořenový systém. Škrob se podílí i na správné regulaci procesu fotosyntézy, a díky tomu budete nejen sbírat velké jahody, ale budou i plné sladké šťávy.

Příprava hnojiva

Smíchejte v hrnci 250 g škrobu se 3 l vody a přiveďte směs postupně k varu. Následně ji zřeďte 10 l čisté vody. Aplikujte ve formě zálivky do předem navlhčené půdy, a to v množství 1, 5 až 2 l hnojiva na každý keř.

A co další zajímavé tipy?

Pokud jste příznivci přírodního pěstování bez chemie, můžete využít i podobný výluh z divizny. Její květy zajistí jahodníkům také významný podíl všech potřebných živin. Bezvadně funguje i výluh z kopřiv, který je cenným zdrojem dusíku a dalších užitečných minerálů. Využít lze i slupky z bio banánů bohaté opět na dusík a další stopové prvky.

Tip na závěr? Čedičová mouka

Čedičová mouka neboli prach je jemně namletá hornina, která obsahuje velké množství minerálů přírodního původu. Nasypte ho přímo k rostlině i do blízkého okolí, zvýšíte tak ochranu proti škůdcům, především proti slimákům.

Související články

Zdroje: www.adbz.cz, www.nasdum.eu, www.pestujeme.cz