Vánoční světýlka či různé venkovní osvětlení k zimnímu období zkrátka patří. Neměli byste to však s nimi nijak přehánět, poněvadž jsou určené pouze k tvorbě vánoční nálady. Mimo světýlek, které večer příjemně rozzáří vaší zasněženou zahradu, se zaměřte také na tematické barevné dekorace, které ji dokážou skvěle probudit. Vyzdobte si jimi zahradu i vy!

Nechte se inspirovat čtyřmi dekoračními nápady, které můžete zrealizovat podle video návodu na YouTube, na kanálu Garden Answer Highlights:

Zdroj: Youtube

Barevné koule nejen na keřích

Kromě výzdoby v domácnosti nezanechte za sebou ani zahradu, která může mít stejně hřejivý pocit jako vůně linoucí se z trouby při pečení vánočního cukroví. Mimo stromů a keřů můžete ozdobit barevnými koulemi také celou zahradu. Stačí je připevnit k dřevěným tyčkám, které poté zapíchněte kdekoliv, kde se vám budou líbit.

Přírodní girlandy

Ani zahradu byste neměli nechat bez tradičního adventního věnce, který můžete zavěsit na vchodové dveře či vrátka. Vkus zahradě dodají také přírodní girlandy, které stačí zavěsit za venkovní parapety. Při jejich výrobě si pohrajte s barvami a zakombinujte i živé mrazuvzdorné rostliny, jako je cesmín, břečťan, mahónie či vděčný vřes. Použít můžete rovněž stříbrné a zlaté spreje.

V jednoduchosti je krása

Odolný zahradní nábytek, který necháváte přes zimu venku, můžete krásně ozdobit obyčejnými smrkovými šiškami, které v zasněžené zahradě mají opravdu něco do sebe. Rozmístěte je i do truhlíků nebo je použijte při výrobě ostatních dekorací. Šišky si můžete nasbírat třeba při procházce lesem, kde roste více druhů jehličnatých stromů.

Lucerny a svícny

Nemáte možnost rozvěsit světýlka po zahradě? Nahraďte je decentními zahradními lucernami nebo ozdobenými svícny. Při použití pravých svíček si však dejte pozor, abyste je nenechali hořet bez dozoru. Skvělou alternativou jsou tak svíčky na baterky, jenž nezpůsobí žádné škody. Připravené lucerničky a svícny rozmístěte kolem příchodové cesty a vrátek.

Pohoštění ptáčků

I když je zahrada pokrytá sněhem, může se to nad ní dokonale hýřit životem, především ptáčky. Buď rozmístěte po zahradě krmítka nebo zavěste na stromy ovoce, které zároveň bude sloužit jako ozdoba. Příjemnou podívanou si tak budete moct užívat několikanásobně víc. Na krmítkách v zimě můžete pozorovat sýkorky, brhlíky, vrabce, zvonce nebo zřídkakdy i mlynaříky.

Související články

Zdroje: novinky.cz, obi.cz, ceskestavby.cz