Fuchsie jsou rostliny, které vynikají svou schopností růst a kvést za různých světelných podmínek. Přežívají jak ve stínu, tak i na slunci, což je činí velmi oblíbenými u zahradníků. Avšak správná péče o fuchsie je klíčová pro to, aby kvetly bujně a zdravě.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Na video od Plant Care Tips o tom, jak pěstovat fuchsie, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Pěstování fuchsií není náročné

Fuchsie jsou mimořádně flexibilní rostliny, které prosperují ve stínu, polostínu i na slunci. Existuje více než 13 000 kultivarů, takže máte široký výběr. Pro zajištění bujného růstu je důležité provést jarní zaštipování výhonů, ale pozor, příliš pozdní zaštipování může kvetení oddálit. Při výběru kultivarů je také nutné brát v potaz jejich specifické pěstební nároky, ať už chcete fuchsie pěstovat v truhlíku, na balkóně nebo v zemi.

Podpora růstu a kvetení záleží na hnojení

Pro bujný růst a hojné kvetení fuchsií je důležité pravidelně je hnojit. Ideální je používat hnojivo s vyváženým poměrem živin, které obsahuje dusík, fosfor a draslík. Hnojit byste měli asi jednou za dva týdny během vegetačního období, tj. od jara do pozdního léta. Dusík podporuje tvorbu listů a výhonů, fosfor zlepšuje kořenový systém a kvetení, zatímco draslík posiluje odolnost rostliny vůči stresu a podporuje kvalitu květů. Při hnojení dbejte na to, aby byly rostliny zalité, aby se hnojivo dobře vstřebalo kořeny.

Nebezpeční parazité ohrožující tyto květiny

Během péče o fuchsie se můžete setkat s nechtěným hmyzem, kterým jsou například svilušky, moličky, mšice a třásněnky. Tito škůdci mohou poškodit vaše rostliny, a to zejména v noci. Svilušky se objevují pod listy, moličky vylučují lepkavý sekret, mšice deformují listy a třásněnky způsobují skvrny na listech. Proto je důležité věnovat pozornost péči o fuchsie a v případě potřeby použít vhodné insekticidy.

Správná péče o fuchsie je klíčová pro jejich krásné květy a zdravý růst. Vyvarujte se tedy příliš pozdního zaštipování a pamatujte na správnou volbu kultivarů pro dané stanoviště. Pokud se objeví nežádoucí hmyz, věnujte mu okamžitou pozornost a použijte vhodné prostředky k jeho zahubení. S láskou a péčí se vaše fuchsie stanou ozdobou vaší zahrady či balkónu.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.drevostavitel.cz