Vypěstujte si doma krásné orchideje
Zdroj: Mariia Boiko / Shutterstock

Fantastické hnojivo na orchideje, po kterém se obsypou květy. Všichni ho známe

Pokud v bytě pěstujete orchideje, pak si musíte uvědomit, že jim je třeba věnovat speciální péči. Přece jen jsou orchideje exotické květiny, tudíž vyžadují různé vychytávky při zavlažování, pěstování, ale i hnojení. Není to jen tak, aby vám tyto krásky pěkně kvetly!

Orchideje jsou oblíbenou květinou, kterou si domů pořizuje více a více milovníků krásných rostlin. Jsou totiž opravdu kouzelné. Vypadají stylově, elegantně a exoticky. Také krásně barevně kvetou a domovu dodávají neopakovatelné kouzlo. Stejně tak Češi milují kávu. Miliony Čechů si bez ní neumějí život představit. Nyní ji můžete využít i jinak, než ji pouze vypít k odpolenímu dortíčku.

Péče o orchideje je náročná a začínajícího zahrádkáře může leckdy překvapit. Tyto krásky totiž kvetou jen několik dní a následně květy uvadnou. Co ale pak? Stačí znát několik zaručených triků, díky nimž se orchideje v kvetení přetrhnou a budou kvést také mnohem déle.

Ideální je turecká káva

K těmto trikům patří právě použití kávy, především pak té turecké. Na dně hrnečku totiž zůstane lógr, který se dá využít. Jde o vydatné hnojivo květin. Obsahuje velké množství draslíku, který je pro rostliny přímo nezbytný.

Orchidejím se bude líbit, když do zálivky přidáme kávovou sedlinu Orchidejím se bude líbit, když do zálivky přidáme kávovou sedlinu Zdroj: Mariia Boiko / Shutterstock

A pokud nějakým rostlinám svědčí kávová sedlina, pak jsou to právě orchideje. Umí je dostat brzy do života a podporuje jejich kvetení. Lógr samozřejmě nejdřív důkladně vysušte a poté ho nasypte kolem květů. Orchideje si berou živiny i ze vzduchu, čímž se jim prodlužují kořeny, které často vylézají ven z květináče. Sedlina je tedy i pro kořeny skvělým hnojivem.

Použít můžete i rozpustnou

Pokud nepijete tureckou kávu, nezoufejte, použít můžete i kávu rozpustnou. Uvařte ji, nechte vychladnout a následně ji nalijte do konvičky s vodou. Tímto roztokem pak zalévejte orchideje minimálně jednou týdně. Uvidíte, jak budou krásné, svěží a obsypané květy během několika dní.

Lógr je vzácná surovina pro všechny zahrádkáře. Lógr je vzácná surovina pro všechny zahrádkáře. Zdroj: profimedia.cz

Listy budou mít díky tomuto hnojivu sytě zelenou barvu, budou pevné a zářivé. Květy budou pestřejší a hlavně déle trvá, než uvadnou. Kromě kávy vám s tím pomůže i obyčejná banánová slupka. Očistěte ji od zbytku dužiny a opláchněte. Pak přiveďte vodu k varu, nechte zchladnout na 40 stupňů a dejte slupku do ní. Zakryjte a tři dny nechte v temnu louhovat. Pak přeceďte, nařeďte s vodou v poměru 1:1 a máte další skvělou zálivku, kterou orchideje ocení.

Zdroj: www.damskydenik.cz, www.bydlimeutulne.cz, www.svetkreativity.cz

Akční letáky