Nechcete plýtvat, ale čas od času neodhadnete množství chleba a bojujete s tím, jak jej zpracovat? Zabijte dvě mouchy jednou ranou nebo raději spojte příjemné s užitečným. Chléb rozhodně nevyhazujte, ale vyrobte z něj hnojivo pro své zahradní rostliny.

Chleba jako zázrak

Chléb je skutečný zázrak. Dokáže nasytit nejen člověka, ale také povzbudit k růstu rostliny, neboť funguje jako jedno z nejlepších hnojiv. Jak jeho sílu tedy využít a vyrobit účinné hnojivo?

Jednoduchý postup najdete na videu:

Zdroj: Youtube

Kromě chleba budete potřebovat v podstatě jen kýbl, malý cedník, teplou vodu a trochu trpělivosti. Životabudič pro vaše rostliny totiž musí pár dní kvasit, v ideálním případě mu dopřejte alespoň čtyři dny.

Jak to funguje?

Podařilo se vám hnojivo připravit, ale co teď s ním? Rozhodně jej nelijte na rostlinky v neředěné formě. Vždy chlebový životabudič nařeďte v poměru jedna ku dvěma ve prospěch odstáté vody.

Hnojivo můžete používat klidně jednou za dva týdny. Aplikujte jej vždy ke kořenům a rozhodně je lepší jej použít ve večerních hodinách. Zajistí vám ještě skvělou úrodu okurek. Kromě nich se ale výtečně hodí i pro rajčata a papriky.

Studnice vitaminů

Zajímá vás, jak je možné, že má starý chleba na růst plodů takový vliv? Pečivo je doslova nabité prospěšnými látkami, a to zejména díky kvasnicím nebo kvásku, které byly při jeho výrobě použity. Ty pak mají blahodárný vliv na rostliny, podporují jejich kořenový systém a získávání blahodárných živin z půdy.

Rostlinám díky chlebovému životabudiči dopřejete přísun důležitých stopových prvků a vitaminů, díky čemuž pak budou plody o něco větší, ale rozhodně bude jejich chuť mnohem plnější a výraznější. Až tedy nebudete vědět, co se starým chlebem, rozhodně jej nevyhazujte. Kromě toho můžete hnojivo z něj použít i na kvetoucí rostliny, jejich květy pak budou nepřekonatelně nádherné.

Nejnovější epizodu podcastu iReceptář do ucha si poslechněte přímo ZDE:

Související články

Zdroje: www.youtube.com, magazindoma.cz