Pokud jste nadšeným pěstitelem pokojových rostlin, jistě toužíte po optimálním způsobu péče. Naštěstí existují jednoduchá a účinná hnojiva, která mohou výrazně podpořit růst a vitalitu vašich pokojových rostlin. Nebudete věřit, ale osvědčená přírodní hnojiva jsou aspirin, cukr a káva.

Návod, jak si jednoduše připravit hnojivo z droždí na YouTube kanále Chilli farmer:

Zdroj: Youtube

Aspirin: Zdravý imunitní systém pokojovek

Známe ho jako nezbytnou součást lékárničky, ale kdybychom měli jmenovat jedno hnojivo, které by mohlo rostlinám dodat super schopnosti, byl by to právě aspirin. Jeho tajemství spočívá v obsahu kyseliny acetylsalicylové, která funguje jako imunitní booster pro naše zelené přátele, poskytujíc jim obranu před škodlivými mikroorganismy. Stačí jedna tableta aspirinu rozpuštěná ve vodě a vaše rostliny budou mít extra ochranu, kterou potřebují.

Cukr: Energie, která rostliny pohání

Cukr – obyčejný, bílý, křupavý. Jeho oblíbenost v lidské stravě je sice sporná, ale jeho přínosy pro rostliny jsou nezpochybnitelné. Rostliny totiž potřebují glukózu, kterou cukr obsahuje, k provádění fotosyntézy – tedy procesu, díky němuž rostliny vytvářejí energii. Přidáváním jedné lžíce cukru do zalévací vody zajistíte, že vaše pokojovky budou mít vždy dostatek energie pro růst.

Káva: Základ pro bojovnou půdu

Káva nás sice dokáže povzbudit po náročném dni, ale víte, že může udělat totéž pro naše rostliny? Kávový zbytek je bohatý na dusík, který podporuje růst rostlin a jejich zdravý vývoj. Stačí přidat trochu kávové sedliny do půdy a sledovat, jak vaše pokojovky nabírají na síle.

Tak vidíte, všechno, co potřebujete pro zdravé a šťastné pokojovky, najdete doma. Aspirin, cukr a káva – tři běžné domácí věci, které mohou významně přispět ke zdraví a vitalitě vašich rostlin. Tak proč to nevyzkoušet? Vaše rostlinky určitě ocení tuto extra péči a poděkují vám svým nádherným a zdravým vzhledem.

Související články

Zdroj: chalupari-zahradkari.cz