obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Husqvarna: Vybírejte řetězové pily podle objemu válce a výkonu motoru

Řetězové pily si kupujeme, abychom si usnadnili práci se dřevem a také ji urychlili. Při výběru je důležité mít jasno v tom, na co budeme pilu používat. Rozdíly mezi hobby a profesionální třídou jsou totiž značné.

[Komerční prezentace]

Do zahrady a kolem domu

Objem a síla motoru určují hlavní rozdíly mezi řetězovými pilami. Pily s menším objemem motoru do 45 cm³ jsou vhodné pro příležitostné práce.

Pily mají nižší výkon, proto jsou určeny převážně na sezonní práce na zahradě nebo v lesních porostech kolem domu. Taková pila se přesně hodí také pro přípravu paliva na vytápění rodinného domu či chalupy.  

pila Husqvarna pila Husqvarna Zdroj: Archiv ireceptar.cz
obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Na práce v zahradě a kolem domu se hodí také akumulátorové pily. Jejich plusem je mnohem nižší hlučnost, žádné přímé emise a ekologický chod.

K přednostem pil Husqvarna patří velmi pohodlné ovládání a moderní a stále vylepšované technologie, které zvyšují komfort při práci.

  • Systém LowVib efektivně tlumí vibrace, které se přenášejí na ruce.
  • Motor X-Torq pracuje se spotřebou paliva až o 20 % nižší než byly jeho předchůdci. Ještě méně je emisí ze spalovaní benzinu s příměsí oleje — až o 75 %.
Husqvarna - pila pro profesionály Husqvarna - pila pro profesionály Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Do lesa na každý den

Pokud je pro vás práce s řetězovou pilou každodenní náplní, potřebujete řetězovou pilu bez kompromisů, jak v oblasti výkonu, tak ergonomie.

Profesionální pily mají většinou objem motoru od 50 do 75 cm³ a jejich devízou je možnost pracovat dlouhodobě při vysokých výkonech motoru bez ohledu na pracovní podmínky.

Vedle výkonného motoru a ergonomických prvků jsou profesionální pily Husqvarna vybaveny nejnovějšími konstrukčními prvky.

Husqvarna - pila pro profesionály Husqvarna - pila pro profesionály Zdroj: Archiv ireceptar.cz
  • Například AutoTuneTM pro optimální nastavení výkonu motoru nezávisle na kvalitě paliva, nadmořské výšce a venkovní teplotě.
  • Nebo RevBoostTM, který zajišťuje rychlou akceleraci při odvětvování stromů.

Nepodceňujte ochranné doplňky

Ochranné prostředky, jako například speciální kalhoty, bezpečnostní obuv, přilba s ochranou obličeje či chrániče sluchu, vás mohou uchránit před úrazy a rovněž usnadňují práci, stejně jako používání správné techniky. Značka Husqvarna nabízí široký sortiment ochranného oblečení, které je vhodné pro různé druhy prací.

ochrané pomůcky v kvalitě Husqvarna ochrané pomůcky v kvalitě Husqvarna Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Na stránkách společnosti Husqvarna Česko se dozvíte další podrobnosti

  1. o správném výběru řetězové pily,
  2. o nabídce ochranných pomůcek a oděvů.

Akční letáky