Škvoři jsou všežraví a občas proto dokonce zařazovaní mezi škůdce zahrady. To je ale pohled spíše mylný, protože před ovocem i lístky dává škvor přednost masité stravě a vajíčkům hmyzu.

Škvor je velmi zdatným přirozeným nepřítelem mšic a biologickou ochranou zahrady. A pokud škvorům k místu, kde nás mšice hojně trápí, umístíme příjemný úkryt, pomůže nám s jejich likvidací spolehlivě.

Závěsný domek pro škvory

Jako pohodlné bydlení poslouží škvorům obyčejná dřevěná krabička beze dna nebo hliněný květináč, které vyplníme slámou. Otevřená strana by měla směřovat dolu, proto výplň zajistíme pletivem proti vypadávání. Úkryt pak zavěsíme mezi husté větve stromů, keřů, nebo umístíme do blízkosti napadených rostlin pomocí tyčky. Škvory, kteří se budou v domečku schovávat především přes den a v noci se vydají na lov, můžeme za světla snadno přemisťovat tam, kde je jich zapotřebí. Tvořiví pěstitelé nebo jejich ratolesti mohou květináče vyzdobit barvami nebo polepit mozaikou, takže budou zároveň půvabnou levitující ozdůbkou zahrady.