Pro ty, kteří nemají na zahradě pejska, mohou být cizí či toulavé kočky nepříjemným problémem, jelikož dokážou napáchat spoustu škod. Může se jednat především o poškození rostlin, vyhrabávání záhonů nebo dokonce označování teritoria močením, jenž nepříjemně zapáchá. Dejte jim proto jasně najevo, že u vás nejsou vítány!

Některé další způsoby, jak nadobro vyhnat cizí kočky ze zahrady, můžete také zjistit z videa na YouTube, na kanálu Bad-kitty & Klára Nevečeřalová:

Zdroj: Youtube

Nezvěte je k sobě na zahradu

Než se vrhnete na různé odpuzovače, je důležité, abyste se nejprve zaměřili na svou zahradu. Nelákáte náhodou na svůj pozemek cizí kočky nevědomky? Tato zvířata totiž přitahují otevřené popelnice, úkryty či pohodlná místa, nedojedené jídlo nebo jiné pamlsky, které jsou určeny pro vašeho domácího mazlíčka. Odstraňte proto veškeré tyto pozvánky a kočka už třeba ani nebude mít důvod k vám lézt.

Odpuzení intenzivní vůní

Velmi účinným odpuzovačem koček jsou ostré a intenzivní vůně, které kočky přímo nesnáší. Patří mezi ně jablečný ocet, černý pepř, česnek, citrusové vůně, chilli nebo hřebíček. Vybranou surovinu smíchejte s vodou a pomocí spreje s ní postříkejte veškerá místa, kde se cizí kočky nejčastěji pohybují. Tuto vůni pak ucítí kočka na velkou vzdálenost a rozhodně se jí bude chtít velkým obloukem vyhnout.

Vysazení rostlin a bylinek

Některé rostliny a bylinky jako je například máta, levandule či rýmovník, kočkám příliš nevoní, a proto je vhodné zvážit jejich vysazení. Umístěte je kolem zahrady, nejlépe podél plotu vašeho pozemku. Nejenže budou vaší zahradě dělat parádu, ale také efektivně odeženou cizí kočky.

Blyštivé kovové obaly

Možná vás to překvapí, ale kovové obaly a blýskavé povrchy kočkám vadí. Pokud tedy máte stará CD, rozvěste je na plot a na terasu. Svůj úkol splní také nastříhané proužky alobalu, které můžete umístit přímo do záhonů a květináčů. Jakmile cizí kočka spatří tyto odlesky, určitě se rozhodne vydat jiným směrem.

Varovný signál vodou

K odpuzení cizích a toulavých koček byste neměli zapomínat ani na obyčejnou vodu. Jak je všeobecně známo, kočky vodu nesnáší. Jestliže tedy uvidíte, že se vám kočka promenáduje na zahradě, není nic jednoduššího než vzít hadici nebo kýbl s vodou a kočku patřičně vyplašit. Pokud ji dokonce lehce postříkáte, jistě si to příště dobře rozmyslí.

Související články

Zdroje: m.magazinplus.cz, viralsvet.cz