Nabourává příjemnou atmosféru vaší zahrady nevzhledný pařez? Máte hned několik možností, jak se ho zbavit nebo ho zušlechtit. Pokud si vyberete první variantu, můžete si velice snadno tahání pařezu ze země usnadnit.

Jak odstranit ze zahrady starý pařez? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu SHAWИEE HILLS WORKSHOP:

Zdroj: Youtube

Nenechte pařezy bez využití

Pokud nevíte, co udělat na zahradě s pařezem, můžete ho ještě dále využít a zakomponovat do okolního prostředí. Velice snadným způsobem si z něj totiž můžete vyrobit například lavičku nebo stoleček. Stejně tak, když ho natřete, může být i honosným podstavcem květinové výzdobě.

Pařez jako květináč

Ze starého pařezu si můžete vytvořit i zajímavý květináč. Stačí, když vyhloubíte jeho vnitřní část, dovnitř nasypete substrát a osázíte kvetoucími rostlinami. Můžete vysázet i zajímavé kombinace, které budou vaší zahradě příjemným estetickým doplňkem.

Chcete se pařezu nadobro zbavit?

Jestliže byste měli prostor zahrady raději bez pařezu, nezbývá než ho odstranit. Nemusí se však jednat o náročnou činnost, která vám zbytečně ubere síly. Zkuste si práci zjednodušit. Poradíme vám, jak!

Pařez navrtejte

Aby se vám lépe pracovalo, navrtejte nejprve do pařezu několik hlubokých otvorů, které by měly mít v průměru alespoň 3 cm. Čím větší počet jich bude, tím lépe.

Vlijte do otvorů likvidační směs

Následně se dá do připravených otvorů likvidační směs. Při její aplikaci buďte opatrní a přidávejte ji po menších dávkách. Směs si vytvoříte smícháním cukru a dusičnanu draselného neboli solanky v poměru 3:7.

Pařez polijte benzínem

Následně pařez polijte benzínem, připravte si zápalnou šňůru, kterou vložte do otvorů a ustupte do bezpečné vzdálenosti. Pařez pak na dálku zapalte, nechte vyhořet a potom odkliďte zbytky.

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, www.magazinzahrada.cz, www.hobby.instory.cz