Není nic hezčího a romantičtějšího, než trávit teplé jarní a letní večery v zahradě. Ať už s přáteli, rodinou, svou drahou polovičkou, nebo úplně sami se svými myšlenkami, teplé večery strávené na vzduchu jsou nejen krásné, ale i zdravé pro tělo i duši.

Jenže to by nešlo bez kvalitního osvětlení, které může vyjít opravdu draho. Existují ale geniální triky na to, jak můžete krásně osvětlit zahradu naprosto bez výdajů za elektřinu.

Video s 10 nápady na venkovní osvětlení najdete na Youtube kanále Interior Obsessions:

Zdroj: Youtube

Osvětlení bez výdajů za elektřinu

Elektřina je s inflací stále dražší a osvětlení zahrady může stát lidově řečeno pěknou pálku. Naštěstí vždy existuje nějaká ekonomicky šetrnější alternativa. Tou může být v tomto případě například použití solární energie k napájení světel. Samozřejmě, jejich pořízení bude něco stát, ale po nastavení panelů je veškerá energie, kterou získáte, zdarma.

Další výhodou je, že si můžete pořídit jak vnitřní, tak venkovní světla, která vyjdou levně. Instalace je pak velice snadná, takže nebudete muset volat žádného profesionálního elektrikáře, jelikož vše zvládnete sami. Při nejhorším můžete na pomoc zavolat šikovného souseda, takže instalace panelů vám také na výdajích nepřidá.

Jak fungují solární přístřešky

Solární přístřešky slouží k uchovávání energie během dne. Tuto energii následně využívají k nabíjení interních baterií, které vám následně v noci budou poskytovat světlo. Ovšem každá levnější alternativa osvětlení má své ale.

Musíte se ujistit, že při vnějším používání solárních přístřešků je solární osvětlení vodotěsné, a tím pádem vhodné pro venkovní použití. Také je dobré se ujistit, že solární přístřešky jsou odolné nejen vůči vodě, ale také sněhu nebo příliš velkému teplu.

Pokud chcete opravdu zazářit se zařízením osvětlení vaší zahrady, můžete si pořídit takzvané chytré solární světlo.

To můžete ovládat ze svého telefonu a bývá odolné vůči povětrnostním vlivům. Budete si muset sice trochu připlatit, ale dálkové ovládání z pohodlí vašeho telefonu za to v některých případech zkrátka stojí.

Související články

Zdroje: www.svet-svitidel.cz, www.kanlux.com