Využijte ke kompostování teplotní fázi.
Zdroj: Profimedia

Jak nastartovat zrání kompostu: Důležitá je teplotní fáze, málokdo o ní ví

Chcete znát tajemství toho nejlepšího kompostu? Musíte se o něj více strat a znát jasná pravidla kompostování, ale díky teplotní fázi bude rychleji vyzrálý bez škůdců, plevelů či zárodků nemocí. Naučte se kompostovat a využijte i teplotní fázi.

Zdroje: living.iprima.czzahradkarskaporadna.cz

Podívejte se na kompostování pomocí teplotní fáze

Jak dosáhnout kvalitního kompostu a nastartovat jeho rychlé zrání díky vyšší teplotě? Podívejte se na toto video, kde vám Petr z „Plodné zahrady“ vysvětlí proces nastartování tlení. Takový kompost zraje před očima a také se nemusíte obávat chorob či plevelů, které vyšší teplota zlikviduje.

Tento kompost není náročné připravit, postup se od běžného způsobu liší jen mírně. Posuďte sami.

Jak to udělat, aby to fungovalo? Aby bylo možné tento rychlejší kompost založit a mít z něj brzy dobře vyzrálý materiál, musíme si připravit dostatek hmoty, kterou je nutné rozlišit a navršit ve vrstvách i poměrně velkém množství.

Počítejte s velikostí kompostu a dostatečným množstvím materiálu na zhruba 1 metr krychlový kompostu.

I malé zahrady potřebují kompostrér. Zjistěte na co pamatovat při jeho výrobě. Ten nejkvalitnější kompost využívá teplotní fázi, která likviduje škůdce, nemoci i semena plevelů.  Zdroj: bluedog studio / Shutterstock

Jaký materiál je na kompost třeba?

Jedním z nejdůležitějších pravidel je použití dostatečného množství zelené a hnědé hmoty. Tyto dvě složky mají nejen rozdílné struktury a vlhkost, ale také různé poměry uhlíku a dusíku. Abyste měli dostatek materiálu a mohli jej naráz použít, musíte si ho nějakou dobu střádat. Respektive nastřádejte hnědé složky a zelené můžete dodat z právě posekaného trávníku, zelených zbytků z kuchyně, posekaného kopřivového porostu či jiné zeleně.

kompost podzim Do kompostu je třeba dávat materiál po vrstvách i kombinovat zelenou a hnědou hmotu.  Zdroj: Shutterstock

Kompost musí mít vláhu i kyslík

Přiměřená vlhkost je další nutností. Pokud zmáčknete hrst kompostu, musí být vlhká, ale nesmí z ní vytékat voda. S ideálním poměrem vlhkosti vám také pomůže vrstvení i případné přeházení kompostu. Pokud materiál přeházíte, pomůžete promísit hmotu na sušších stranách se středovou částí.

Můžete také přidat suchou slámu, štěpku nebo piliny, které vlhkost částečně natáhnou.

V opačném případě, tedy pokud je vláhy málo, použijte vlhčí zelenou hmotu, zalijte kompost například kvašenými slepičinci nebo jíchou.

Aby zrál kompost a probíhaly v něm procesy tlení a ne zahnívání, potřebuje hlavně vzduch, respektive kyslík, ale také vodu, uhlík a dusík. Pro lepší udržení vláhy uvnitř haldy materiálu není vhodné nechat hromadu ležet volně, ale zajistit strany paletami a kartonem nebo jinými stěnami, které nechají kompost dýchat, ale nebude se nadměrně vysušovat.

Zalévání kompostu Lepší než vodou je zalít kompost zákvasem ze slepičinců nebo jíchou.  Zdroj: Shutterstock.com

Zrání kompostu urychlíte drcením

Pokud se snažíte o rychlé zrání, nasekejte materiály na jemnější části. Rozkladné procesy a rozpad materiálu se tím urychlí. Tento rychle zrající kompost, by měl mít ideálně teplotu mezi 55 a 70 °C. K jeho kvalitnímu zrání je vhodné časté přeházení, aby docházelo ke kompostování veškerých materiálů rovnoměrně. Přehazování může být velmi časté, i po několika dnech, ale také týdnech.

Akční letáky