Pokud si na zahradě chcete ušetřit svá záda, vyzkoušejte letos výsev pomocí praktických pásek. Přestože jsou v nabídce mnoha obchodů, jsou poměrně drahé a také vždy neobsahují vámi požadované kombinace semínek.

Jestliže si tedy chcete vyrobit pásky vlastní, neváhejte a pusťte se do toho. Nejde o nic složitého, naopak si při výrobě příjemně zarelaxujete.

Jak si doma jednoduše připravit výsevní pásky ředkviček? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu oktipy:

Zdroj: Youtube

Co to je výsevní páska

Jedná se o pruh materiálu, který se ekologicky rozloží v půdě a jsou v něm umístěná semínka v doporučených rozestupech. Samotný výsev je pak hračkou, kterou máte hotovou během chvilky.

Výhody pásek

Díky tomu má každá nová rostlinka vždy dostatek místa, světla, živin i vody. Dalším zajímavým a příjemným bonusem je fakt, že vám v několika následujících týdnech odpadá i pracné jednocení. Vyhnete se tedy i případnému poškození kořenového systému.

Připravte si semínka

Nejprve si připravte semínka, která chcete použít. Na sáčku si přečtěte, jaká vzdálenost výsevu je pro ně ideální. Pokud chcete semínka různých rostlin kombinovat, vždy je mixujte tak, aby vyžadovaly podobné podmínky k pěstování.

Výroba je jednoduchá

Na výrobu výsevního pásku nebudete potřebovat moc času a určitě ji zvládne hravě každý. Nejprve si umíchejte z hladké mouky a vody kašičku a pak si nastříhejte několik asi 5 cm širokých pásků z papírové utěrky nebo obyčejného toaletního papíru.

Označte si odrůdy

Na každém proužku si vyznačte pomocí pravítka a tužky podélnou polovinu a udělejte si na ní značky požadovaných rozestupů. Naneste na ně trochu tekuté mouky a položte na ní vždy 2 stejná semínka. Je to pro případ, kdyby jedno nevzešlo. Nakonec celý pásek v označené polovině přehněte, lehce přejeďte hřbetem ruky a nechte zaschnout. Na kraj každého proužku si napište názvy použitých semínek, abyste brzy neztratili přehled.

Jak postupovat při výsevu

Na zvoleném záhonu si vždy připravte potřebnou brázdu, vložte do ní připravenou výsevní pásku a zahrňte ji zeminou. Nakonec semínka zalijte.

Související články

Zdroje: www.living.iprima.cz, www.hobby.instory.cz, www.msn.com