Návod na dokonalý a levný plot z palet
Zdroj: tayaphotolab / Shutterstock.com

Návod na dokonalý a levný plot z palet

Máte odložené peníze v obálce na nový plot a stále je to málo? A už ho opravdu potřebujete? Popřemýšlejte o levné variantě – paletový plot!

Zdroje: cs.everaoh.comxtarh.comblessmyweeds.com

Palety pořídíte buď nové, z různých skladů nebo projděte inzeráty na internetu. V posledních letech šla cena palet nahoru, protože je to více a více poptávané zboží. Jsou i všelijaké druhy palet. Dejte si pozor, abyste si nepořídili různé rozměry palet, plot by vypadal trochu divně.

Sehnat palety nemusí být vůbec snadné... Palety pořídíte buď nové, z různých skladů nebo projděte inzeráty na internetu Zdroj: Shutterstock.com / nevodka

Europaleta 

Výměnná paleta, která se nevrací odesílateli, ale je nakládá se na ni další zboží. Rozměry, označení a nosnost má svá přísná pravidla. Nezdá se to, ale europaleta snese zátěž 2000 kg, pokud náklad rovnoměrně doléhá na celou plochu. I označení má svá přísná pravidla.

Co budeme potřebovat na výrobu plotu

Jestli jste alespoň trochu zruční, jděte do toho. A ta radost ze zdárně dokonaného díla vás bude dlouho hřát!

Připravte si:

  • Palety
  • Lopatu
  • Brusku
  • Šrouby, vrtáky, vrtačka
  • Nosné sloupky
  • Beton
  • Lazura a štětec

Jdeme na to!

Jestli jste alespoň trochu zruční, jděte do toho Jestli jste alespoň trochu zruční, jděte do toho Zdroj: OksAks / Shutterstock.com

Postup

Bruskou ojeďte všechny potřebné palety, abyste se na plot v budoucnu nebáli sáhnout.

Vezměte lopatu a vyhlubte jámy pro nosné sloupky. Díra by měla být 30cm hluboká. Vzdálenost mezi jamkami by měla být o trochu menší než délka plotu. Sloupek zalijte betonem a po této fázi máte pár dnů od stavění plotu klid, protože beton potřebuje pořádně zatuhnout. Sestavte plot. K tomu budete potřebovat vrtačku a šrouby. Na konec plot natřete lazurou.

Hotový plot můžete natřít barvou, ale i pomalovat podle své fantazie a uvážení. I závěsná dekorace v podobě různých kontejnerů s květinami vypadá zajímavě.

Akční letáky