Víte, jak zalévat okurky?
Zdroj: Profimedia

Jak správně zalévat okurky, aby plody nezhořkly? Není to složité

Okurky hořknou z mnoha důvodů a jedním z těch zásadních je nevhodná zálivka. Víte, jak správně zalévat okurky, abyste se vyvarovali hořkých plodů?

Zdroje: www.nkz.czwww.bytdumzahrada.cz

Bojíte se hořkých okurek? 

Hořknutí okurek má na svědomí látka zvaná cucurbitacin, která je obsažena skoro ve všech variantách této zeleniny. I ve vyšlechtěných odrůdách z poloviny minulého století, které jsou nehořké, jsou cucuritaciny obsažené, ale hlavně v listech. Jen v geneticky nehořkých okurkách, jež bohužel trpí na mnohá onemocnění a řadí se k méně odolným, není po hořkém cucurbitacinu ani stopy.

Hořkost, která bývala dosti běžná, je dnes spíš problémem přezrání nebo sucha. To jsou hlavní příčiny, proč okurky hořknou a oběma příčinám lze předejít. Je však jisté, že je nutná pravidelná péče a občasné i krátké zanedbání může skončit hořkou sklizní. Také velké výkyvy teplot mezi dnem a nocí nemají okurky rády, ale to už je otázkou stanoviště, které nyní budete jen těžko měnit.

Okurky jednoznačně patří mezi nejoblíbenější českou zeleninu. Okurky jsou citlivé na teplotní změny i zálivku.  Zdroj: shutterstock.com

Zalévejte a okurky nezhořknou

Okurky jsou velmi žíznivé a v horkých letních dnech mohou trpět. Tento stres se pak projeví hořknutím plodů. Správně se okurky mají zalévat pod listy. Vyvarujte se jednolité blátivé krusty na zemině a okurky dobře okopávejte, aby byla půda také provzdušněná. Ponechávejte okurkám dostatek listů, aby si rostlina stínila a vláha se zbytečně neodpařovala. Zbavte okurku jen listů, které se dotýkají země, jež by začaly brzy zahnívat.
Aby měla zálivka smysl a byla co nejefektivnější právě v horkých dnech, vyvarujte se závlahy během dne a zalévejte jen ráno či večer, až je půda chladná. Zalévejte pravidelně a vydatně. 

Okurky je potřeba zalévat pravidelně ráno i večer. Okurky je potřeba zalévat vydatně, ale správě. Zdroj: shutterstock.com

Jak zalévat, aby okurky nehořkly?

Ideální je zvlažování okurek dešťovou nebo odstátou vodou. Tu si můžete napustit den předem do konví, sudu nebo staré vany. Zalévejte ke stonku, nekropte listy a nepoužívejte ani silný proud, který by obnažil kořeny rostliny. Zalévejte zkypřenou půdu, vodou zhruba pokojové teploty. Teplotní šok můžete totiž rostlině způsobit i příliš studenou vodou.

Nezapomínejte, že okurky jsou vždy lepší nepřezrálé, menší, křupavé a šťavnaté. Přezrání je totiž další klasickou chybou, kvůli níž se mohou okurky zhořknout.

Akční letáky