Zatímco trávník lze pouze vysít, pokud nechcete použít již předpěstované role, půdopokryvné rostliny můžete i sázet, díky čemuž získáte souvislý koberec dříve.

Výsadba

Zdroj: Youtube

Není třeba zaplnit celou plochu, stačí, když sazeničky vysadíte v rozestupech 10-30 cm a ony se časem samy rozrostou. Plazivé rostliny se množí poléhavými oddenky, šlahouny i kořeny. Šlahouny můžete směrovat na místa, kde si rozrůstání přejete, a upevnit je k zemi očky z drátu.

Proti plevelům využijte mulč

Nežli se rostliny rozrostou, volné plochy mezi nimi mulčujte např. štěrkem, štěpkou či listím, abyste potlačili růst plevelů. Nepoužívejte však mulčovací textilii, která by bránila jejich přirozenému rozrůstání.

Místo zarostlé vytrvalými plevely, které je těžké předem dokonale odstranit (svlačec, bršlice nebo pýr), však můžete pokrýt nepotištěnou lepenkou – kartonem. Na něj navršíte nejméně 10 cm silnou vrstvu substrátu a poté můžete sázet rostliny.

Pokud je vrstva substrátu spíše nižší, karton pod budoucím balem rostliny propíchněte. Plevely zbavené přístupu světla časem zajdou, karton se rozloží a půdopokryvné rostliny vše prokoření.

Na jaře a v létě je můžete množit dělením trsů i řízkováním.

Související články

Zdroj: časopis Receptář