Zdroje: prima-receptar.cz, www.skrblik.cz

Máte na zahradě rybíz?

Chcete vidět, jak takový řez může vypadat? Podívejte se pod ruce zkušeného pěstitele pana Jana Urbánka:

Zdroj: Youtube

Rybíz patří mezi drobné zahradní ovoce, které prostě k českému létu patří. Ať už jste si oblíbili červený, bílý nebo černý rybíz s výraznou kořeněnou chutí, všechny druhy je potřeba na jaře prořezat. Nejen proto, aby byl keřík či stromek v dobré kondici, ale především pro kvalitní sklizeň.

Řez rybízu má určitá pravidla a zásadní rozdíl je samozřejmě ve tvaru, respektive ve stromkové formě na podnoži či keře. Čím začít? Jako první se vždy odstraňují polámané či jinak poškozené a pomrzlé větve.

Co je cílem řezu rybízu?

Cílem řezu je projasnění a provzdušnění koruny, redukce výhonů či větévek, zapěstování nových výhonů a vytvarování koruny. Řezem tedy podpoříme nejen tvorbu kvalitního ovoce, ale také udržíme rostlinu déle v dobré kondici, jelikož preventivně působí i proti chorobám.

Kdy prořezat rybíz?

Ideální dobou řezu rybízu je konec února a začátek března, ve vyšších polohách o něco později, ale vždy před probouzením a rašením rybízu.

Jak na řez rybízu krok za krokem

V prvním roce redukujeme délku výhonů keřů na tři pupeny. Po výsadbě sazenice první tři roky redukujeme jen počet nových výhonů, vždy ponecháme jen zhruba 4 nové větve. Na konci třetího roku máme pak asi dvanáct výhonů. Při každém řezu výhony také mírně zkracujeme a tvarujeme keř. Z nových výhonů ponecháme ty boční, které nezahušťují korunu.

V následujících letech pak dochází i k redukci nejstarších výhonů, které už plodí méně. To znamená, že čtvrtý rok odstraníme nejstarší 4 větve a z nových necháme zase jen 4. Tímto způsobem pak obměňujeme nejstarší třetinu výhonů za nové výhony, abychom udrželi nejlepší možnou plodnost keře.

Také u stromkových rybízů se začíná odstraněním poškozených větviček, případě výhonů z podnože. Ty jsou zcela neplodné, jde totiž o meruzalku, na kterou se rybíz roubuje.

Řez stromkových rybízů se liší zapěstováním koruny i údržbou. Toto je dobře patrné v úvodu videopříspěvku. Kostra stromku se udržuje od středu volná, zbavujeme se tedy přednostně výhonů, které míří do koruny a zahušťují ji. Výhony se nechávají větvit do stran a zakracují se vždy na venkovní očko, aby koruna byla dokulata a aby se podpořilo větvení. Také u stromkové formy necháme nové výhony růst do stran a zvětšovat korunu.

Na jaře zkontrolujte oporu rybízu

Stromkové rybízy mají jen krátkou životnost, a to zhruba 10 až 12 let. Jejich řez je nutný, abyste z takového keříku získali maximum. Stromkový keřík musí mít vždy oporu, proto se na jaře ujistěte, že je podnož dobře vyvázaná a opora dostatečná.

Související články