Květina (obzvláště ženy) potěší. Ať už ji kupujete svému protějšku nebo blízkým lidem, je potřeba vědět, že některé druhy flóry vyzařují energii, která zlepší vaše vztahy.

Pokud tedy někdy zabrousíte do květinářství pro pugét, nikdy nepřehlédněte těchto deset okrasných rostlin. Každá z těchto květin má pozitivní vliv na vaši lásku, rodinné vazby nebo přátelství. A tady je malý „květinový tahák“, který vám pomůže se správným výběrem.

Autor videa Balcony Garden Web vám ukáže, které větiny přináší do vašeho domova finance a štěstí. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Chryzantémy

Přestože u nás se považují za „hřbitovní kvítí“, v Asii jsou symbolem štěstí, lásky, svatby (zásnub) a plodnosti. Kytice chryzantém nejen dlouho vydrží ve váze, ale také se dá koupit ve spoustě barevných variací, což je bonus!

Růže

Mluví se o nich jako o královnách květin. Jejich unikátnost se promítá i do vašeho vztahu s obdarovaným… Květiny představují přátelství, radost a romantiku. Jejich náboj se liší podle barvy. Bílá verze symbolizuje čisté city. Žlutá žárlivost, oranžová touhu a červená či rudá samozřejmě lásku.

Tulipány

Dodají do vašeho života humor, nadšení a optimismus! Hodí se zejména jako dárek k narozeninám. A pokud váháte, jakou barvu zvolit, vsaďte na žlutou, která přinese obdarovanému spoustu pozitivní „sluníčkové“ energie.

Orchideje

Většinou se prodávají jako „pokojovka“ v květináči, ale můžete na ně narazit v řezaných pugétech, kterým dodávají exotický šmrnc. Podle květomluvy se orchideje hodí zejména jako dárek pro přátele a rodinu.

Lilie

Jsou symbolem čistoty, nevinnosti a mládí. Přinášejí do vztahu radost a důvěru. Vy si je dopřejte v podobě pugétu. Nádherně vám provoní místnost a navíc ve váze dlouho vydrží.

Slunečnice

Jejich zářivost se nedá přehlédnout! A to je dobře, protože v sobě nesou poselství víry a bezpodmínečné lásky. Darujte je někomu, komu chcete vyjádřit své čisté city. Číňané navíc věří, že tyto květiny přináší do vztahu štěstí.

Gerbery

Když se rozhodnete do nich investovat – určitě jich kupte co nejvíc… Ve svazku totiž vynikne krása jejich květů, které lidé připodobňují k hvězdám na obloze. Obecně jsou gerbery považovány za květiny, které vyznačují lásku a oddanost. Červené se hodí pro člověka, kterého milujete. Růžové nebo žluté můžete věnovat lidem, které máte rádi nebo coby poděkování za laskavost.

Karafiáty

O karafiátech koluje pověra, že vznikl ze slz Panny Marie, která plakala nad smrtí svého syna. Možná proto jsou symbolem mateřské lásky. Do Čech se většinou dováží z daleké Kolumbie, kde jsou považovány za květ bohů. Jejich předností je barevné pestrost a velká výdrž. Můžete se z nich těšit i 14 dní!

Zvonky

Ať už je darujete v různých podobách, znamenají zábavu, hravost a vzrušení. Proto jsou ideální variantou pro počínající zamilované nebo dárek někomu, kdo se vám líbí.

Kosatce

Nazývají se také Iris, po řecké bohyni duhy. Jejich symbolika je bohatá. Leckdo je považuje za znak odvahy, moudrosti, víry, blahobytu, pocty a ctižádosti… Proto se hodí jako dárek pro přátele či rodinu.

Související články

Zdroje: www.kup-kytici.cz, www.flora-kvetiny.cz