Vytvořte si na zahradě příjemnou večerní atmosféru z vlastnoručně vyrobeného svítidla. Pokud chcete zajímavým způsobem přetvořit prázdné krabice od mléka v něco užitečného, zhotovte z nich pohádkový svítící domeček. Postup je jednoduchý a jistě se s vámi do této příjemné a tvůrčí činnosti pustí i malé děti.

Chcete vidět přesný postup, jak si lze z krabice od mléka vytvořit zahradní lampion?  Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Crayola:

Zdroj: Youtube

Příprava krabice

Nejprve si krabici od mléka náležitě vymyjte a nechte ji důkladně vyschnout. Svým tvarem je ideální k výrobě domečku. Pomocí tužky a pravítka si na bocích krabice naznačte tvary okének a dveří. Můžete si nakreslit jednoduchá čtvercová, ale i oblouková okna, nebo si vytvořit svá vlastní dle vaší fantazie.

Vyřezání otvorů a dekorace

Ostrým nožem pak opatrně vyřízněte vyznačená okna a dveře z krabice. V tuto fázi přichází vylepšení fasády domečku. Můžete ho natřít barvou, polepit zajímavým papírem či pomalovat. Volit lze květinové, zvířecí, komiksové i vesmírné vzory.

Otvory na poutko

V horní části krabice vytvořte pomocí ostrého předmětu 2 dírky, kterými protáhněte tenký drátek, z něhož vytvoříte poutko na zavěšení. Stačí oba volné konce pevně spojit. Drátěné očko udělejte dostatečně velké, aby vám šel lampion snadno zavěsit.

Svíčka i LED řetěz

Lampion můžete osvítit nejen klasickou čajovou svíčkou, lze využít i venkovní světelné LED řetězy, které fungují na baterky.

Kam instalovat

Lampionový pohádkový domeček můžete zavěsit na pergolu, ale stejně tak na pevnou větev stromu nebo na parapet. Příjemnou atmosféru vám udělá i postavený na stole nebo na zemi v blízkosti zahradního posezení.

Pár tipů na závěr

Pro dosažení co nejkrásnějšího vzhledu využijte papíry v různých barvách a se vzory, vždy by však měly ladit s okolím. Domeček je možné ozdobit i flitry, třpytkami, stuhami nebo korálky.

Další tipy na předměty z krabice od mléka

Můžete z ní vyrobit praktický květináč na sazenice, stačí ji důkladně vymýt, odstřihnout vršek a naplnit zeminou. Dále může posloužit jako materiál pro výrobu dětských hraček nebo dekorací, kdy ji jednoduše ozdobíte barevnými papíry, barvami či samolepkami. Pro kutily může být krabice od mléka základem pro vytvoření ptačí budky, svítilny nebo organizéru na psací potřeby. Její voděodolný povrch také zajišťuje, že je vhodná pro venkovní projekty nebo jako dočasný úložný prostor.

Související články

Zdroje: www.hobby.instory.cz, www.m.magazinplus.cz, www.napadyproanicku.cz