Nezdá se to, ale střih levandule je velmi důležitý pro vývoj celé rostliny
Zdroj: Profimedia.cz

Jak správně řezat levanduli: Mnoho lidí dělá dvě zásadní chyby a rostliny ničí

Nezdá se to, ale střih levandule je velmi důležitý pro vývoj celé rostliny. Nezničte si ji zbytečnou nevědomostí! Jak ji správně zastřihnout, to vám přiblížíme v následujících odstavcích.

Zdroje: zahradkaruvrok.czabecedazahrady.dama.cz

Levandule jsou polokeře, keříky, nebo jen vytrvalé byliny, které obsahují cca 40 druhů. Lidé si levandule oblíbili pro jejich nádhernou vůni, vysazují si je do skalky, na balkony nebo si vytváří kouzelný levandulový koberec. Levandule není jen oku lahodící záležitost, ale je velkým přínosem v kosmetice, aromaterapii, lékařství i gastronomii.

Levandule jsou také velmi oblíbené u včel a čmeláků. Psát o této voňavé rostlině by bylo možné psát hodiny, ale dnes se zaměříme na dokonalý zástřih levandule, ať se jí můžete kochat i několik dlouhých let.

Je střih levandule opravdu tak zásadní?

Ano, je. Správným střihem ovlivníte tvar, formu i kvetení rostliny. Pokud se o levandule budete dobře starat, odvděčí se vám svou krásou po mnoho let.

Na slunečné a sušší zahradě zkuste z aromatické levandule vytvořit květinový potok. Lidé si levandule oblíbili pro jejich nádhernou vůni Zdroj: Julietphotography/Shutterstock.com

Při zástřihu zpravidla dochází ke dvěma chybám. Lépe řečeno dochází k jedné nebo druhé. Jedna z chyb je, že se bojíte! Bojíte se levanduli zastřihnout pořádně, tak jak se správně stříhat má. Druhou chybou může být to, že se naopak vůbec nebojíte a levanduli zastřihnete až moc. To se lehko řekne, ale jak se má řez tedy udělat správně?!

Setkáte se s různými názory ohledně odpovědi na otázku „kdy“. Někdo preferuje podzimní střih, poté jarní. Někdo stříhá zásadně jen na jaře.

Můžete si vybrat z jarního střihu, který se vykonává na přelomu března a dubna, dále pak ze střihu letního, ke kterému dochází po odkvětu v červnu až srpnu nebo si počkat na podzimní řez, který by měl být přibližně srpen – září. Každý střih má své specifika:

Nejprve z levandule odstraníme uschlé (zmrzlé) větvičky. Správným střihem ovlivníte tvar, formu i kvetení rostliny Zdroj: Aybarskr / Shutterstock.com

Jarní řez

Na jaře, kdy se levandule začne probouzet a obrůstat, je ideální čas! Dalším ukazatelem k řezu je absence ranních mrazíků. V toto roční období si můžete střihnout do levandule více, protože se dokáže krásně zregenerovat, má na to dostatek času. U mladých rostlin ještě nedošlo k dřevnatění spodních částí, proto je lze zastřihnout na délku zhruba 8-10 cm (ale vždy musí být na stonku alespoň 4 pupeny). U starších kousků nestřihejte více jak o jednu třetinu délky, neboť levandule už má dřevnaté části, na kterých je „mrtvo“. Pokud vám ujede s nůžkami ruka, může se stát, že vám vaše kráska neobrazí, možná i zhyne.

Letní řez

V létě se stříhá levandule po odkvětu – jen stonek až k rostlině. Samozřejmě si můžete odstřihnout levanduli na sušení, ale pozor, pokud chcete sušit, ustřihněte ji ještě před úplným rozkvetením.

Podzimní řez

Tento řez je dosti podobný jako ten jarní. Někdo jej preferuje, ale spousta lidí má obavy, že se způsobené rány nedokážou zacelit do zimního období.

Levanduli stříhejte do kulatého tvaru, jednoduše vytvořte „bochník chleba“. Uschlé větve, výhonky šmikněte úplně. Střih opakujte každoročně, rostlina vám bude vděčná, rozkošatí se a o květy nebude nouze.

Zazimovat nebo není třeba?

Levandule je „držák“, zimu přežije bez újmy na zdraví. Jen co se týká mladých rostlinek, ty při delším ochlazení (rozumějte teploty pod bodem mrazu), překryjte chvojím.

Akční letáky