Na zahradě ji nepřehlédnete. Její něžné drobounké kvítky umí hrát všemi barvami a těžko se rozhodnout, která barva je ta nejkrásnější. Mezi pěstiteli je známá také jako „mořská levandule“. Pravdou je, že její fialové květenství se léčivé bylině z Provence nápadně podobá. Navíc je limonka stejně dobře vhodná k sušení jako její šarmantní přítelkyně z Francie. Limonku najdete ve vlhčích oblastech, nejlépe u vodních toků. Dost dobře ale může zdobit vaši zahradu. Kromě líbezného vzezření limonka exceluje ještě jinak. Totiž léčí.

Nenáročná krása

Limonka je velmi krásná a hlavně nenáročná letnička. Pěstovat ji zvládne i zahradník amatér.

Nevěříte? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Líbezná květinka je navíc vhodná i k usušení. Její krásu si můžete připomínat každý den a vyrobit si z ní třeba i nějakou hezkou dekoraci.

Nenáročná společnice

Rostlině s drobnými květy se nemusíte nijak výrazně věnovat. Na pěstování není náročná. Miluje přímé slunce a provzdušněnou půdu. Záplava drobných kvítků působí na zahradě velmi elegantně, přesto trochu nedbale. Může připomínat severskou krajinu. Jakmile se bude její květena chýlit ke konci, usušte ji. Odřízněte plně rozkvetlé stonky a ve svazcích je zavěšujte kvítky směrem dolů. Zavěste je na tmavé a vzdušné místo. Tak jejich krásu uchováte na další měsíce.

Zažívání jako v bavlnce

Pověstná krása není ten jediný důvod, proč by tato rostlina neměla uniknout vaší pozornosti. Limonka je léčivka a má blahodárný vliv na zažívací trakt. Upravuje rozbouřené zažívání, působí jako balzám na podrážděná střeva a dokáže zmírňovat průjem. Pomáhá ve formě čaje. Stačí malá čajová lžička zalitá horkou vodou. Nechte její odvar odstát zhruba 15 minut, sceďte a při potížích popíjejte.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, bylinkopedie.cz, www.rostliny-prozdravi.cz