I v našich podmínkách se můžeme těšit z bohaté úrody rajčat.
Zdroj: AHMAD FAIZAL YAHYA / Shutterstock.com

Jak chránit rajčata před plísní a zároveň je hnojit: přidávejte ke kořenům mléko

Kravské mléko je lahodný nápoj, který je velmi důležitý pro vývoj našich kostí. Ale využít jej můžete nejen v kuchyni. Vápník hraje důležitou roli také ve světě rostlin.Věděli jste, že mléko můžete použít jako hnojivo pro rostliny?

Nejjednodušší aplikací je nalít mléko rovnou do půdy k rostlinám. Je prokázáno, že vitálnější rostliny totiž snadněji odolávají případným škůdcům či chorobám.

Ochrana rajčat proti plísním

Z mléka a vody připravíme roztok v poměru 1:9. Roztokem zaléváme 1x měsíčně půdu kolem rostlin. Tento roztok by měl zafungovat jako prevence proti plísním. Zmíněný roztok pomůže vaše rostliny ochránit i před škůdci.

Mléko smíchejte s melasou

Další možností, jak zvýšit odolnost pěstovaných rostlin, je smíchání mléka s melasou. Melasa je zbytek, který získáme po vykrystalizování cukrové řepy či cukrové třtiny. Obsahuje přibližně 50 % cukru. Ten však už není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat. Melasa je velmi mazlavá a lepkavá. Mějte na paměti, že výsledný roztok není právě nejvoňavější. Zatímco ve skleníku to vadit až tolik nikomu nebude, v domácnosti by mohl být problém. Proto roztok raději před použitím zřeďte vodou a opatrně vyzkoušejte.

Akční letáky