Původem pocházejí z Afriky, proto jim nevadí slunné stanoviště a žár letního slunce. Jejich květy se barví od žluté přes oranžovou až po temně rudou barvu a jsou naprosto neodolatelné. Na záhoně jsou nenáročné, a pokud si jimi budete chtít vyzdobit interiér, klidně to udělejte. Montbrécie vydrží i ve váze dlouho, aniž by vadly.

Nenápadně nápadné

Montbrécie jsou velmi skromné květiny, které na sebe nijak nestrhávají pozornost svými potřebami. Přesto si jich na záhoně všimnete na první dobrou. Jsou to elegantní krasavice, které svou divokost původní domoviny nezapřou. Přesto jsou pro svou absolutní nenáročnost ideální na pěstování.

Jakou péči si montbrécie žádají, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Původem africké krásky patří k těm rostlinám, které výheň letního slunce milují. Proto jim vyberte klidně místo, kam slunce praží celý den. Zároveň nevyžadují přílišnou péči v oblasti zálivky. Zalévejte je jen občas, hlavně v době, kdy parné dny a sucho trvají delší dobu. Jinak dejte pozor na přemokření a přílišnou závlahu. Pak by vám montbrécie mohly začít vadnout a uhnívat.

Hlíznaté krásky

Montbrécie jsou hlíznaté rostliny a na zimu není potřeba je vykopávat ze země, kde chladné počasí jsou schopny docela dobře přečkat. Nezapomeňte je však překrýt chvojím nebo mulčovací kůrou, aby vám nevymrzly. Jakmile se na jaře objeví teplejší dny, ochrannou vrstvu odstraňte a dopřejte hlízám kompost. Ten jim po celé zimě dodá dostatek živin a připraví je na bohatou květenu. Pokud však chcete pěstovat africké krasavice ve vyšších polohách, hlízy ze země vyjměte vždy a skladujte je na chladnějším a suchém místě.

S kým udělají parádu?

Lámete si hlavu, se kterými rostlinami na záhonech kombinovat? Nejlépe s rostlinkami, které mají stejnou zálibu ve slunečních paprscích. Krásně je budou doplňovat gazánie, které také pocházejí z Afriky. Chybu neuděláte ani jiřinami, afrikány nebo mečíkem.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.narcisy.cz, living.iprima.cz