Zdroje: www.balkonovekvetiny.cz, hobby.instory.cz

Jak vaše muškáty zvládly zimu?

Po přezimování nezbývá než zkontrolovat rostliny. Dívejte se, jestli nejeví známky napadení škůdcem nebo nemocemi. Napoví vám skvrny, plísně nebo svinující se listy. Odstraňte postižené části rostlin a ošetřete je vhodným prostředkem podle druhu problému.

Nicméně i zdravé rostliny můžete mírně ořezat, aby měly muškáty pěkný kompaktní tvar.

Tvarování a řízkování muškátů

I když se může zdát, že jsou rostliny ještě neduživé a mírně opelichané, díky odstranění některých starých, zahnívajících či jinak poškozených listů právě nyní, je dobrá příležitost k odebrání řízků a rozmnožení rostliny.

Podívejte se, jak si s tímto úkolem poradil autor videopříspěvku ze Zahrady na řece. Podělí se s vámi o několik tipů:

Zdroj: Youtube

Co ještě v březnu zkontrolovat?

Zkontrolujte také, zda mají muškáty dostatek vláhy. Niní můžete na zálivce trošku přidat, ale kontrolujte stav substrátu. Také ten máte možnost vyměnit, doplnit nebo rostlinu přesadit.

Pokud se na to vrhnete, pamatujte na dostatečně výživný substrát, dobrou drenáž a zvažte také typ květináče nebo truhlíku. Samozavlažovací nádoby se pro pěstování na oknech velmi osvědčily.

Muškáty můžete také začít hnojit, ale nejdříve dva týdny po případném přesazení. Od dubna je vhodné přihnojovat každý týden až dva podle druhu hnojiva.

Nezapomeňte, že nyní už bude potřebovat muškát dost světla. Pokud ho bude mít nedostatek, začne se za ním vytahovat a lístky nebudou pěkně vybarvené.

Související články