Myrta je stvořena pro teplé podnebí a silnější mráz nesnese. Můžete ji však pěstovat jako přenosnou rostlinu – od jara do podzimu si bude užívat slunce a čerstvé povětří na zahradě nebo na balkoně, na zimu ji uschováte na světlé, chladné místo, ideálně s teplotou kolem 10 °C. V nádobě nelze pěstovat čtyřmetrové keře, můžete ji však vytvarovat do podoby půvabného stromku s hustou, košatou korunkou. Anebo jí ponecháte tvar keříku, který udržíte zastřiháváním košatý. Stříhejte ji až po odkvětu – sklizené snítky pak můžete využít nejrůznějším způsobem.

Na dezert i k masu

Vůně myrty je výjimečná – sladká a kořenitá, s citrusovým nádechem. U nás jako koření běžně neslouží, ovšem ve středomořské kuchyni má tradiční uplatnění. Lístky i poupata se hodí ke skopovému, k drůbeži i rybám, chuť a vůni dodají domácímu pečivu, omáčkám a likérům. Pokud snítky bylinky přidáte k pokrmu na posledních deset minut pečení nebo grilování, dokonale ho provoní. Do salátových zálivek je výtečný myrtou ochucený olej i ocet. Připravíte ho macerací myrtových snítek, nejlépe lehce předsušených – pak se ocet ani olej nezkazí. Sušené lístky si vůni uchovávají velmi dlouho, hodí se proto i do vonných směsí potpourri nebo sáčků k provonění prádla.

Jako výjimečná ozdoba dezertu poslouží myrtové poupátko, nejprve však odstraňte zelený kalich, který má hořkou příchuť. Z vonných, bílých květů dozrávají bobulky se svěží vůní podobnou jalovci – i ty můžete v kuchyni využít.

Domácí lékárna

Jako každé zelené koření je myrta zároveň léčivá. Kromě toho, že podporuje zdravé trávení, je nálev připravený z myrtových lístků silně antiseptický. Pomáhá při zánětech dýchacích cest, ve formě inhalace pročišťuje dutiny. Zevně poslouží jako voňavý kondicionér pro tmavé vlasy i jako obklad na namožené svaly.

Jak myrtu pěstovat

Zdroj: Youtube

A co ještě myrta potřebuje kromě letního slunce a správného zimování? Dopřejte jí propustný a zároveň výživný substrát, neutrální nebo mírně zásaditý. Můžete použít směs pro bylinky, nebo namíchat vlastní z vyzrálého kompostu a písku nebo perlitu.

Vybrat si můžete z několika šlechtěných variet, například plnokvětých, s panašovanými listy nebo bílými plody. Myrta je krásná v každé podobě, včetně té zcela původní. A proč tak často zdobí šaty svatebčanů? Je totiž Venušinou kněžkou, proměněnou ve vonnou zelenou rostlinu. A dodnes kolem sebe šíří nejen vůni, ale i lásku.

Související články

Zdroj: časopis Receptář