obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Návštěva Bylinkového ráje Tiree Chmelar ve Valticích vás inspiruje, potěší a uvolní

Do jihomoravských Valtic se obvykle jezdí na prohlídku světoznámého Lednicko - valtického areálu, kvůli vínu, ale také za bylinkami. Nevěříte?

Bylinková zahrada Tiree Chmelar, situovaná na ideálním místě přímo pod hradbami valtického zámku, nabízí návštěvníkům od května do srpna prohlídku více než tří set druhů bylinek! Loni byly celkově obměněny okrasné záhony, takže v kombinaci s bylinami a okrasnými trvalkami netradičně najdete některou zeleninu, třeba mangold nebo kadeřavou petržel.

bylinková zahrádka Tiree Chmelar bylinková zahrádka Tiree Chmelar Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Místo pro hru i odpočinek

V sadu si může unavený návštěvník odpočinout v lehátku, v obchodě se zase nabízí bohatý sortiment bylin na prodej a nové výrobky zejména místních výrobců. Děti si mohou půjčit konvičky a zalévat záhony, přichystáno je také pískoviště a nový malý papírový průvodce zahradou s různými úkoly.

bylinková zahrádka Tiree Chmelar bylinková zahrádka Tiree Chmelar Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pěstování, zpracování i malování bylinek

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Více na www.bylinkovazahradavaltice.cz

Velkým oceněním kvality zahrady je fakt, že byla vybrána jako první objekt do projektu Přírodní zahrada bez hranic. Do tohoto projektu jsou zapojeny regiony z jižních Čech, Vysočiny, jižní Moravy a Dolního Rakouska, jeho cílem je vytvořit síť ukázkových přírodních zahrad. Návštěvníci mohou rovněž navštívit nejrůznější kurzy spojené s bylinkami: dozví se na nich nejen o bylinkách samotných, ale i o jejich zpracování, o bylinné kosmetice a dokonce se mohou zapsat na kurz malování rostlin.

bylinková zahrádka Tiree Chmelar bylinková zahrádka Tiree Chmelar Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Foto: Miloš Kučera


Akční letáky