Každý, kdo má zahrádku, má jeden sen. Aby jeho zeleninová zásoba neměla konce. Ale zázraky se dějí a sny se plní. A jeden zahrádkář prozradil geniální fígl na to, jak můžete mít nekonečnou zásobu rajčat.

Je to až šíleně jednoduché a tento trik opravdu funguje. A dokonce za to ani nemusíte utratit celou výplatu. Neomezená zásoba rajčat může vyjít mnohem levněji, než byste si mysleli.

Video, jak pěstovat rajčata, najdete na Youtube kanále ZAHRADA PRO RADOST:

Zdroj: Youtube

Výhody zahradnictví

Zahradnictví je práce, kterou byste měli dělat pro radost. Je k tomu ale potřeba veliká dávka trpělivosti a píle. Pokud ale vydržíte nespěchat, každý den své rostliny poctivě zalévat a dopřávat jim dostatek světla, budete se brzy těšit z úrody, která přináší veliké výhody.

První výhodou je, že jste si rostlinu vypěstovali sami, což je zkrátka a dobře pohlazení po duši, jelikož z vaší práce vzniklo něco dobrého.

Další výhodou je, že pěstováním dost šetříte za produkci.

Dále víte, že vaše zelenina či ovoce vyrostla ve správných podmínkách a nemusíte se bát, že by byla nějak chemicky upravována jako třeba ovoce a zelenina ze supermarketu. Studie také prokázaly, že zahradnictví pomáhá zlepšit vaše psychické a fyzické zdraví.

Neomezená zásoba zeleniny

Prvním krokem je najít nějakou levnou startovací rostlinu. Tu dejte do velkého květináče a nejděte jí opravdu kvalitní zeminu, do které rostlinu dáte. Pak ji nechte růst. Měla by vám vyrůst pár desítek centimetrů. Poté musíte najít boční výhonek ze stonku a ustřihnout z něj všechny větve. Ty pak vložte do sladké vody.

Kouzlem sladké vody je, že když do ní vložíte větve, za chvíli se vám objeví kořeny. Spodní větve odstřihněte a zasaďte je pěkně hluboko do kvalitní zeminy. Tento postup můžete stále opakovat a s trochou trpělivosti pak budete mít zahradu s kvanty vlastní vypěstované zeleniny.

Související články

Zdroje: burpee.com, ortodacoltivare.it