V popisech odrůd jsme při zařazování podle zralosti použili srovnání s odrůdou ’Redhaven’, která v našich podmínkách dozrává 5.–10. srpna. Popsané odrůdy jsou seřazeny podle doby zrání od nejranější až po pozdněji dozrávající.

Roztylská

Raná nektarinka s plodem středně velkým, téměř kulovitým, jehož slupka je středně silná, lysá, lesklá. Dužnina plodu je oranžově žlutá, středně tuhá, mírně vláknitá, šťavnatá. Pecka je elipsovitá, středně velká a středně silně ulpívá na dužnině. Chuť ovoce je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá. Květ je zvonkovitý. Plodí středně, téměř pravidelně, sklízíme ji 15–20 dnů před odrůdou ’Redhaven’. Má běžnou odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní. Netrpí praskáním pecek. Můžeme ji vysazovat v oblastech vhodných pro pěstování broskvoní. Odrůda je právně chráněna.

Tomana

Při pěstování na vhodných stanovištích je ideální i pro drobné pěstitele. Nejkvalitnější plody má z nejteplejších oblastí.

Raná, žlutomasá nektarinka má plod má středně velký až velký, oválný, jehož slupka je lysá, žlutá, téměř celý plod je překrytý zářivou červení. Dužnina plodu je oranžovožlutá, tuhá, šťavnatá, v době konzumní zralosti jemná a rozplývavá. Středně ulpívá na pecce. Chuť má sladkou, aromatickou, velmi dobrou. Květ je zvonkovitý. Plodí brzy, hojně a pravidelně. Sklízíme 18 dnů před odrůdou ’Redhaven’. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti nízkým teplotám ve dřevě i v pupenech rovněž střední, proti padlí broskvoňovému vysoká, proti monilióze plodů nízká. Poskytuje výborné stolní ovoce.

Firebrite

Raná, žlutomasá nektarinka má plod má střední, téměř kulatý s lysou slupkou, překrytou tmavou červení. Dužnina plodu je oranžová, středně šťavnatá, mírně vláknitá, středně oddělitelná od pecky. Chuť nektarinek je navinule sladká, aromatická, výborná. Květ je zvonkovitý. Plodí středně, téměř pravidelně, sklízíme ji 14 dnů před odrůdou ’Redhaven’. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti napadení moniliózou a padlím broskvoňovým nízká, proti nízkým teplotám střední. Má atraktivní plody s výbornou chutí, vhodné pro přímý konzum. Můžeme ji pěstovat v nejteplejších oblastech vhodných pro broskvoně.

Tena

Raná, žlutomasá nektarinka má plod má střední, kulovitý s lysou, tenkou slupkou a dužninou žlutou, velmi šťavnatou, rozplývavou, neodlučitelnou od pecky. Chuť ovoce je navinulá, aromatická, velmi dobrá. Květ je zvonkovitý. Plodí hojně a pravidelně, sklízíme ji 10 dnů před odrůdou ’Redhaven’. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní a padlím broskvoňovým je střední, proti nízkým teplotám rovněž střední. Vzhledné plody jsou vhodné pro přímý konzum, mají dostatečnou odolnost proti pukání. Lze ji vysazovat pouze do nejteplejších oblastí.

Flavortop

Středně raná nektarinka má plod velký, oválný až kulatý s lysou slupkou, základní barvu má žlutou, téměř celý plod je překrytý tmavou červení. Dužnina má oranžovou barvu, je jemná, rozplývavá, méně vláknitá, neoddělitelná od pecky, má navinule sladkou, aromatickou, vynikající chuť. Květ je zvonkovitý. Plodí středně, téměř pravidelně, sklízíme ji ve stejnou dobu jako odrůdu ’Redhaven’. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti napadení moniliózou a padlím broskvoňovým nízká, proti nízkým teplotám střední. Má velké kvalitní plody vhodné především pro přímý konzum. Nejkvalitnější plody jsou z nejteplejších oblastí.

Harko

Pro pěstování jsou nejvhodnější teplé polohy, kde ji lze pěstovat na malých zahrádkách i ve velkých výsadbách.

Středně raná, žlutomasá nektarinka má plod střední, téměř kulovitý, souměrný s lysou, tenkou slupkou, jehož dužnina je oranžovožlutá, středně tuhá, mírně vláknitá, šťavnatá, oddělitelná od pecky, navinule sladké, aromatické, vynikající chuti. Květ je růžovitý. Plodí brzy, hojně, téměř pravidelně, sklízíme ji 7 dnů po odrůdě ’Redhaven’. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti monilióze a padlí broskvoňovému nízká, proti nízkým teplotám střední. Atraktivní kvalitní plody jsou vhodné především pro přímý konzum, mají ale sklon k otlačení.