Plíseň na okurkách se pozná jednoduše – podle malých žlutozelených skvrnek na listech. Ty se nejdříve objeví na spodních těch spodních, které začnou hnědnou a sesychat. Odtud se pak nákaza šíří výš. Plíseň postupně zlikviduje celou rostlinku a vám zbydou jen oči pro pláč. Okurková plíseň je tak agresivní, že se nezastaví ani před dalšími druhy tykvovité zeleniny. Napadá i dýně, melouny či patisony.

Na videu se dozvíte o možnostech, jak předejít plísni okurkové:

Zdroj: Youtube

Vetře se i do skleníků

Ubránit se okurkové plísni není jen tak. Jde totiž o onemocnění, které se šíří větrem. Nejlépe se uchytí v místech, kde vlhko a teplo. Proto se nečekaně objeví i v jinak chráněných sklenících nebo na špatně větraných stanovištích. Většina zahradníků se shoduje, že nejlepší zbraní proti plísní je prevence. Prostě nedat plísni příležitost. Jenže ono se to lehce řekne, ale hůř udělá.

Čeští pěstitelé okurek ale znají pár fíglů, jak zamoření rostlin předejít. Kromě chemických postřiků hodně pomáhá správný druh pěstování. Za nejvhodnější způsob je považováno vertikální pěstování okurek. Zajistí rostlinám dostatečný přísun vzduchu (a rychlé schnutí), zároveň i dostatek sluníčka pro vývoj a růst plodů.

Jak si s plísní poradili naši předkové?

Dřív to s chemickými přípravky nebylo tak snadné. Proto si naše předkové museli vyrobit vlastní fungicidy z toho, co měli doma. Inspirujte se jimi i vy. Ochrání rostlinku před napadením plísní a zároveň jí nezatíží chemií.

Mléčný postřik

Smíchejte nepasterizované mléko (ještě lepší je použití mléčné syrovátky) s vodou v poměru 1 : 2. Roztok nalijte do rozprašovače a pořádně jím rostlinku postříkejte. Pozor: Nezapomeňte tento přírodní fungicid aplikovat po obou stranách listů, protože plíseň se často uchycuje právě na spodní straně listu! Mléčný protein se na listech vysráží a plíseň nebude mít šanci se kdekoliv uchytit. Tuhle mléčnou kúru aplikujte 5 dnů po sobě. Slouží však jen jako prevence, nikoliv coby léčba napadené rostlinky.

Křenová sprcha

Křen má říz. A údajně zahání i plíseň. Proto neváhejte a nastrouhejte (či rozmixujte) 50 – 100 g křenu. Drť zalijte 5 litry vody a nechte den louhovat. Sceďte a postřik aplikujte na obě strany listů.

Směs jedlé sody a mýdla

Do kýble nalijte 10 litrů vody a smíchejte je s 5 lžícemi sody a 50 g tekutého mýdla. Výslednou směs aplikujte na rostliny okurek. Podle našich předků jde o speciální směs, která zabrání infekci a zároveň nepoškodí sazenice.

Ochranka s hořčičným práškem

Hořčičná semínka působí jako přírodní antibiotikum. Proto se také účinně používala jako prevence proti plísním. Zkuste je také využít. Smíchejte 100 g hořčičného prášku s 1 litrem vody. Směs používejte na ošetření listů po dobu 7 dnů.

Nedostatek vitamínu B9

Pokud žloutnou listy okurek, může to být také známkou nedostatku některých důležitých prvků v půdě. Nejčastěji se žloutnutí listů vyskytuje u okurek, kterým chybí vitamín B. Konkrétně vitamín B9, známý také jako kyselina listová nebo folát, která je klíčová pro zdravý růst a vývoj rostlin.

Vitamin B9 (folát) je důležitý pro tvorbu nových buněk a syntézu nukleových kyselin, což je nezbytné pro růst a rozvoj rostlin. Nedostatek tohoto vitamínu může vést k žloutnutí listů a dalším problémům s rostlinou.

Abyste pomohli rostlině, doporučuje se použít hnojiva obsahující vitamín B nebo aplikovat hnojiva, která jsou bohatá na kyselinu listovou nebo folát. Tímto způsobem můžete podpořit zdravý růst a zelené listy vašich okurek.

Důležité je také zajistit, aby rostlina měla dostatečné množství dalších živin, jako jsou dusík, fosfor, draslík a další stopové prvky, které jsou důležité pro celkovou rovnováhu živin v rostlině.

Související články

Zdroje: www.akcniceny.cz, www.youtube.com