Ořešák černý je velmi významná dřevina, která má široké využití. Hlavně tedy v potravinářství, kde se využívá lahodná chuť jeho plodů. Můžete si je vychutnat hlavně v cukrovinkách a zmrzlině, skvěle také doplňuje chuť podzimních koláčů, moučníků a dortů. Bývá součástí i nejrůznějších likérů. Až tedy narazíte na nápadně známou ořechovou chuť, ale vlašské ořechy to nebudou, vzpomeňte si na jeho kolegu s krásnými skořápkami.

Chlouba zahrady

Pokud vám chybí na zahradě nenáročný a majestátní strom, popřemýšlejte nad ořešákem černým. Je neskutečně odolný a při troše péče se vám odvděčí zdravými a lahodnými plody.

Co péče o ořešák černý obnáší a jak jeho plody využít, uvidíte ve videu:

Zdroj: Youtube

Za námahu to stojí

Plody ořešáku se ukrývají ve velmi tvrdé skořápce. Pro její zdobnost je velmi často využívána i ve šperkařství. Rozhodně se ale vyplatí vynaložit trochu úsilí a raději si místo parády na jádrech ořechů pochutnat. Ořechy jsou skvělými pomocníky při očistě organismu a mají blahodárné účinky na nervovou soustavu. Kromě toho podporují chuť k jídlu, snižují hladinu cholesterolu a zvyšují přirozenou imunitu organismu. Ořechy mají i velmi významný vliv na cévní systém a fungují jako prevence kardiovaskulárních onemocnění. V neposlední řadě ovlivňují zažívání.

Nejen plody

Nejen plody ořešáku černého najdou využití. V léčitelství se léta používají i listy a slupky. Silný extrakt ze slupek používali již indiánští šamani k očistě organismu od parazitů a k posílení imunity. Zároveň se odvar z listů a slupek používal k čištění ran a podporoval jejich hojení. Dnes jej můžete použít při ošetření nejrůznější oděrek na pokožce i akné. Zároveň jsou obklady z listů ořešáku velmi účinné na bolavé klouby.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.celostnimedicina.cz, zahradkarskaporadna.cz