Papriky jsou jedním z nejoblíbenějších druhů zeleniny mezi pěstiteli. Jejich pěstování není úplně snadné. Navíc, ze všech druhů zeleniny patří mezi ty nejnáročnější, co se požadavků na živiny v substrátu týká. Dopřejte jim, co potřebují (pořádnou zásobu draslíku, vápníku a hořčíku), namíchejte jim tento speciální koktejl a uvidíte, že porostou jako o život.

Nemusíte do obchodu

Naprosto skvělý výživný koktejl namícháte z běžných surovin, pro něž rozhodně nemusíte běžet nikam do obchodu.

O které suroviny se jedná, se podívejte na videu:

Zdroj: Youtube

Popel je skvělým pomocníkem při hnojení. Musí se však jednat o ten dřevěný, ničím nekontaminovaný. V kombinaci s jedlou sodou se jedná o opravdu skvělé hnojivo. Paprikám tak dodáte všechny potřebné minerály. Buď směs můžete nasypat přímo do půdy při sázení rostlinek, nebo k již zasazeným paprikám. Pamatujte však, že méně, je v tomto případě více, a s hnojivem to nepřehánějte.

Křída nejen na tabuli

Papriky potřebují ke správnému růstu a vývoji plodů dostatek vápníku. Nedostatek tohoto prvku se může neblaze projevit na plodech. Jakmile začnou paprikám hnědnout špičky, víte, kde je potíž. Naštěstí lze tento proces zvrátit a postačí vám k tomu naprosto obyčejná křída. Nastrouhejte křídu a zřeďte ji vodou. Na jeden litr vody potřebujete zhruba 25 mililitrů křídy. Použít můžete vodu z kohoutku, pokud ale máte dešťovou, rostlinky vám poděkují víc. Křídovou vodou zalévejte papriky zhruba jednou za dva týdny a uvidíte, že rostlinky náramně ožijí a plody budou jako ze žurnálu.

Obyčejné mléko

Dostatek živin můžete paprikám dopřát i obyčejným mléčným roztokem. Mléko je totiž prospěšné nejen pro nás, ale i pro některé rostlinky. A papriky patří mezi ně. Bělavý nápoj obsahuje dostatek vitaminů i minerálů, které papriky ke svému růstu potřebují. V neposlední řadě je také skvělým zdrojem vápníku. Není tedy nic jednoduššího, než naředit půl litru mléka s pěti litry vody (měla by být odstátá nebo dešťová). Mléčnou vzpruhu dopřejte paprikám jednou týdně.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, chalupari-zahradkari.cz