Pokud jste kreativní bytost a PET lahve se vám nechce vyhazovat do tříděného odpadu, využijte je jinak. Přinášíme vám tip, jak vyrobit z PET lahví vychytávky pro vaše rostlinky. Sice nepůjde o designový skvost, ale výrobek z tohoto materiálu bude rozhodně originální, funkční a prakticky nezničitelný!

Co je to vůbec PET? Jde o materiál, který se nazývá polyethylentereftalát. Vyrábí se z ropy a nejčastěji se používá při výrobě textilních vláken, k izolování vodičů, k výrobě lan či dopravních pásů nebo displejů.

Co je to vůbec PET?

80 % této látky se však využívá také při výrobě PET lahví. Ty slouží především jako obalový materiál pro nápoje, čistící prostředky či kosmetiku a jídlo. PET lahve jsou praktičtější než ty skleněné, tudíž je začínají z trhu vytlačovat. Bohužel tím vzniká obrovský problém s odpadem. Částečně se problém řeší tříděním a recyklací. Použijte tedy PET lahev na své zahradě, aby se plastové lahve nestaly odpadem a byly využity ještě k něčemu užitečnému.

Češi národem kutilů

Jsme národem kutilů, tudíž jste mohli vidět z PET lahví vyrobenou spoustu věcí. Jde totiž o materiál, které odolá horku i zimě, lze ho tedy široce využít. Pojďte si nyní vyrobit několik vychytávek z PET lahví. Bude vám stačit ostrý nůž, drátek, provázek, hřebík nebo lepící páska.

Můžete si vytvořit plastový skleník na rostlinky, vychytávku na zalévání, visutou zahrádku na bylinky do okna či na poličku. Vše můžete vidět v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.ceskestavby.cz, www.samosebou.cz