Časopis Receptář připravil na 6. a 7. října tradiční Dny Receptáře. Těšit se můžete na ochutnávky čtenářských receptů, soutěže, vinobraní s Bartoníkovými z Mikulčic a čajování z přírody. Program Receptáře by nebyl úplný bez zahradní poradny Vlastimila Šindeláře. Těšit se můžete i na hvězdné hosty. V pátek vystoupí Vláďa Lichnovský - přezdívaný CZ ELVIS - s koncertem Elvis Presley REVIVAL a v sobotu diváky rozpohybuje koncert Jakuba Smolíka. Podrobný program Dnů Receptáře najdete v závěru tohoto článku.

Hlavní expozice v největším pavilonu A představí nejlepší tuzemské pěstitele z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Motto výstavy tentokrát zní Návrat ke kořenům. Chybět na letošní podzimní Floře nebude ani společná expozice Českého zahrádkářského svazu, který zde oslaví 60 let od svého založení.

Hlavním cílem mezinárodní přehlídky ovoce Europom je propagace a podpora rozmanitosti ovocných druhů, jejich zachování a využití. Mimo jiné dává prostor regionálním ovocnářům a pěstitelům, aby představili své produkty, dovednosti, nové postupy či alternativní metody pěstování i zpracování ovoce. Návštěvníci se mohou seznámit s celým procesem šlechtění, pěstování a zpracování ovoce. K ochutnávce jsou pro návštěvníky tradičně připraveny čerstvé džusy, sušené plody, pálenky, mošty a další více či méně známé produkty.

Festival gastronomie a nápojů nabídne návštěvníkům výstaviště osvědčené taháky v podobě Dnů moravských vín s řízenými degustacemi vedenými zkušenými odborníky-sommeliéry či soutěže cukrářů a kuchařů. Těšit se můžete na potravinářský salon.

Podzimní zahradnické trhy budou mít své místo v pavilonech G a H a na venkovních plochách Smetanových sadů. Nabídnou široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Chybět nebudou ani atrakce pro děti, dále burčák, medovina, svařené víno a jiné občerstvení. Součástí nabídky bude i produkce francouzských pěstitelů růží Meilland.

Neváhejte také projít olomoucké historické památky. Rozkvetou pečlivě sestaveným květinovým aranžmá. Floristická výzdoba olomouckých pamětihodností bude k vidění po celou dobu trvání výstavy až do 15. října.

Dny Receptáře na Floře Olomouc:


Pátek 6. října

11:00 - Zahájení programu s moderátorem Petrem Čimperou
11:30 - Zelená lékárna - zahradní poradna s Vlastíkem Šindelářem a divácká soutěž
12:00 - Vinobranní s Bartoníkovými z Mikulčic
12:30 - Novinky z Receptáře a divácká soutěž
13:00 - Vláďa Lichnovský - CZ ELVIS , koncert Elvis Presley REVIVAL
14:00 - Recepty z Receptáře - divácká ochutnávka
14:30 - Podzim na zahradě - poradna s Vlastíkem Šindelářem
15:00 - Čajování z přírody

Sobota 7. října

11:00 - Zahájení programu s moderátorem Petrem Čímperou
11:30 - Zelená lékárna - zahradní poradna s Vlastíkem Šindelářem a divácká soutěž
12:00 - Vinobranní s Bartoníkovými z Mikulčic
12:30 - Novinky z Receptáře a divácká soutěž
13:00 - Jakub Smolík - koncert 55 Best of písniček
14:00 - Recepty z Receptáře - divácká ochutnávka
14:30 - Podzim na zahradě - poradna s Vlastíkem Šindelářem
15:00 - Čajování z přírody

Podium u pavilonu A

Změna program vyhrazena.

Flora Olomouc 2017 – podzimní etapa

Kde: Výstaviště Flora Olomouc, Smetanovy sady, pavilony A, H a venkovní plochy

Kdy: 5. - 7. října (9-18 hodin), 8. října (9-17 hodin)

Více informací na www.flora-ol.cz