Flora Olomouc
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Podzimní hody Flory Olomouc

Špičkovou produkci domácích i zahraničních pěstitelů ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků představuje podzimní zahradnická část Flory Olomouc. Největší akce svého druhu v České republice se pravidelně koná na Výstavišti Flora Olomouc.

V hlavní expozici  se představují nejlepší domácí producenti ovoce a zeleniny. Součástí výstavy je už tradičně soutěž v aranžování nebo expozice královny podzimních květin – chryzantém.

Přehlídka ovoce, vín a prvotřídních potravin

Velká expozice Českého zahrádkářského svazu nabízí rok co rok přehlídku krajových odrůd ovoce s rodokmeny původu nejznámějších odrůd, včelařské produkty i zahrádkářskou a mykologickou poradnu a posezení u cimbálu se skvělým moravským burčákem. Návštěvníci oceňuji i příležitostné akce jednotlivých ročníků podzimní Flory, například expozici asijských zelenin či houbařskou poradnu s výstavou jedovatých hub. 

Flora Olomouc Flora Olomouc Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Přehlídku ovocnářských a zelinářských výpěstků doplňuje tradiční festival gastronomie a nápojů Olima. Patří k němu též přehlídka ovocných destilátů Flora košt s ochutnávkami soutěžních vzorků.

Při Dnech moravských vín mohou zájemci ochutnat vína z různých vinařských podoblastí. Probíhají kuchařské a cukrářské soutěže, návštěvníkům se představují i české kuchařské osobnosti.

Zahradnické trhy

Zahrádkáři, chalupáři a kutilové míří na olomoucké výstaviště také kvůli prodejním zahradnickým trhům s pestrým sortimentem květin, ovoce, zeleniny, dřevin, drobné zahradní mechanizace a zahradnických potřeb. A mnozí si také prohlédnou sbírkové skleníky výstaviště, které jsou během výstavy otevřeny návštěvníkům zdarma.

Aktuální informace uvádí kalendář akcí internetového Receptáře.

Akční letáky