Hortenzie patří mezi jedny z nejkrásnějších květin, jaké můžete na zahrádce mít. Je to rostlina plná nádherných drobných kvítků, které spolu vytváří velkolepé plné květinové oblouky.

Můžete je zakoupit ve velkém množství barev, existuje opravdu hodně odrůd a všechny vás potěší svými naprosto unikátními květy. Zkrátka radost pohledět. Za jejich krásu se však v určitých nepříjemných případech musí také platit.

Pravidla pro pěstování hortenzií jsou přísnější, než byste se možná mysleli. Pokud si tedy budete chtít hortenzie namnožit, měli byste se mít opravdu na pozoru.

Video o hortenziích a jejich řezu najdete na Youtube kanále Zahrada:

Zdroj: Youtube

Přísné pokuty

Mnozí lidé si hortenzie množí, aby měli jejich krásných květů ještě více a zpestřili si jimi zahradu. Jenže je bohužel velice jednoduché při množení těchto květin nevědomky udělat přestupek, za který je pokuta zhruba 30 000 korun. Řízkování hortenzií je nejlepší a nejjednodušší způsob, jak tuto překrásnou rostlinu množit. Zvládne to i naprostý zahradník amatér.

Řízkování hortenzií samozřejmě samo o sobě nelegální není, množit květiny tímto způsobem můžete, jak jen vám je libo. Problém však nastává, když tuto rostlinu množíte za účelem prodeje.

A to je kvůli tomu, že prodejci květin si velice často zrovna na odrůdy hortenzie kupují autorská práva. Pokud si tedy zakoupíte danou odrůdu a množíte ji s tím, že řízky budete chtít prodávat, okrádali byste tím pěstitele.

Řízkování hortenzií za 30 000

Pokud máte v plánu prodávat řízky hortenzií, vyvážet danou odrůdu do zahraničí nebo dokonce jen učinit nabídku k prodeji, čeká vás opravdu tučná pokuta. Proto si řízky nechte raději pro sebe a zkrášlete jimi svou zahradu.

Nebo je věnujte vašim známým, kteří by si také chtěli jejich zahrádku nějak zpestřit. Pamatujte si však toto zlaté pravidlo. Nenabízet, neprodávat nevyvážet. Tato svatá trojice slov vám ušetří mnoho problémů a peněz.

Související články

Zdroje: www.ceskestavby.cz, pestujme.cz