Mít dům se zahradou je krásné. Zahrada neslouží jen pro sázení rostlin a pěstování vlastního ovoce a zeleniny, i když je to samozřejmě neuvěřitelná výhoda jak pro vás, tak pro vaši peněženku. Zároveň je zahrada krásné místo, kde můžete například trávit horké letní večery, kde můžete volně dýchat a pořádat jarní sedánky se svou rodinou, přáteli a ostatními nejbližšími.

Pokud máte domácího mazlíčka i pro něj je zahrada obrovským benefitem a určitě lepší volbou než byt. Jenže mít zahradu má i svá pravidla.

Video o vypalování trávy najdete na Youtube kanále Hasičský záchranný sbor České republiky:

Zdroj: Youtube

Zahrada je i povinnost

Jakmile máte zahradu, musíte se o ni zkrátka také starat. To neznamená, že musíte každý den sekat trávu, mít zahrádku celou posetou květy, potůčky a stromy, aby zkrátka byla jako z pohádky.

Ale je důležité si dát pozor na to, aby vám nezpustla. Tudíž, abyste jednou za čas posekali trávu, abyste dávali rostlinám, které na ní máte, vše, co potřebují a zahradu nezanedbávali.

Někdy se totiž bohužel zkrátka stane, že člověk si koupí dům se zahradou, na kterou se nemůže dočkat. Jenže pak zjistí, kolik času a energie takové obstarávání zahrady obnáší a zjistí, že na to vlastně vůbec nemá čas.

Zahrada potom začne ztrácet svou atmosféru a svou krásu. Pak už by byly výdaje za nápravu tak velké, že se zahrada nevzkřísí nikdy.

Mastné pokuty

Zahrada není jen radost, nýbrž také povinnost. A mít zahradu má svá pravidla a své zákony. Na co je důležité si dávat pozor je, abyste běžně kontrolovali, jestli vám porost nepřečnívá do silnice nebo k sousedům.

Za nedodržení tohoto pravidla totiž můžete dostat pokutu, která může být vysoká až 150 000 korun. Co je ale důležité, a na co si dávat pozor, je pokuta za vypalování trávy. Ta je nová z roku 2024. Proto ve vašich zahradách nevypalujte trávu ani porosty, jelikož vám hrozí pokuta půl milionu korun.

Související články

Zdroje: adbz.cz, www.dumabyt.cz