obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Potřebujete skleník pro náročné? Prohlédněte si modely Primus!

Modelová řada Primus splňuje i nejpřísnější kritéria profesionálních zahradníků. Pochází z dílny specializované společnosti Limes Litomyšl, která je vyrábí s důrazem na kvalitu konstrukce, zasklení a vybavení.

[Komerční prezentace]

Nejdůležitější je konstrukce

Konstrukce skleníků Primus je z profilovaného žárově zinkovaného plechu o síle 1 a 1,5 mm. Při výrobě se profily nesvářejí, takže na nich není jediné místo, kde by mohlo svářením nebo bodováním dojít k poškození pozinkování.

skleník Primus J skleník Primus J Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Navíc jsou vždy profily opatřeny povrchovou úpravou, která je provedena fasádním práškovým vypalovacím lakem s UV stabilizací. Barva práškovým lakem může být libovolná dle vzorníku RAL, a tak se stanou skleníky i designovou ozdobou zahrad.

Zasklení pomocí speciálních skel

I zasklení skleníků Primus splní náročná kritéria. Skleníky jsou zasklívány skleníkovým sklem s efektem rozptýlení slunečních paprsků. Toto sklo zajistí rovnoměrné rozptýlení světla po celém skleníku a zabrání spálení pěstované zeleniny, bylinek nebo rostlin. Síla skla je 4 mm.

Primus L 4,5 Primus L 4,5 Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Na požádání lze použit i kalené sklo, které se vyznačuje vyšší pevností proti kroupám a v případě poškození se rozbije na malé části a tím je eliminována možnost zranění.

Nadstandardní vybavení už v základu

Součástí základního vybavení skleníků Primus jsou dvoukřídlé pantové dveře se zámkem ve dveřích a uvnitř nechybí ani konstrukce pro police. V konstrukci dveří skleníku je pravé křídlo výškově dělené a vrchní část je otevírací. Součástí je nerezový spojovací materiál.

praktické police ve sklenících Primus praktické police ve sklenících Primus Zdroj: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Skleník si můžete sestavit tak, aby vám co nejvíce vyhovoval.

Otevírání střešních oken je ruční, ale ve volitelném příslušenství je i možnost automatického otevírání. Ve volitelném příslušenství jsou dále nabízeny větrací boční žaluziová okna, nebo gumová lemovka pro podložení bočních a čelních skel.  

Detailní informace a popis skleníku Primus a dalších modelů najdete na www.limes.cz.

Akční letáky