Po zimě se vždy těšíme na jaro a příležitost zasadit první rostliny na balkón či do zahrady. I když se zdá, že zima nechce odejít úplně, existuje několik rostlin, které jsou odolné vůči chladnějším teplotám a sněhu. Vybráním těchto otužilců můžete začít s osázením truhlíků ještě předtím, než se zima úplně vytratí.

Na video od Zahradního štěstí o tom, co na jaře vysázet do truhlíků, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Krokusy, hyacinty, sedmikrásky a narcisy jsou jarní klasika

Krokusy jsou jedny z prvních jarních květin, které se objevují, dokonce i přes sníh. Jejich jemné květy přinášejí první náznaky jara a svěžesti. K dostání jsou v různých odstínech fialové, bílé, žluté a dokonce i modré. Vysazují se nejčastěji do truhlíků, kde vytvářejí malé, ale okouzlující květinové záhony.

Hyacinty jsou nádherně vonící květiny, které přinášejí do jara nejen krásu, ale i příjemnou vůni. Jsou dostupné v různých barvách, včetně modré, fialové, růžové a bílé. Jejich husté květenství dodá truhlíkům okouzlující atmosféru a navodí pocit jara.

Narcisy jsou symbolické jarní květiny, které zahánějí zimu a přinášejí slunce do našich zahrad. Jsou známé svou žlutou a bílou barvou a charakteristickým tvarem květu. Vysazují se do truhlíků nebo kvetoucích záhonů a přinášejí radost svým svěžím vzhledem.

Sedmikrásky jsou dalšími jarními květinami, které přežijí i při chladnějším počasí. Jsou známé svými charakteristickými bílými květy se žlutým středem a jsou ideální pro osázení truhlíků na balkóně nebo terase.

Modřence, macešky a pomněnky potěší oko

Modřence patří mezi další jarní květiny, které se dokáží prosadit i přes poslední zbytky sněhu. Jejich klasická modrá barva a tvar květu připomínající hrochův čenich přináší do jara jedinečný půvab. Vysazují se do truhlíků nebo pod stromy, kde vytvářejí malebné skupiny.

Macešky jsou trvanlivé květiny, které patří mezi první jarní ozdoby našich zahrad. Jsou dostupné v různých barvách a odstínech a snadno se kombinují s ostatními rostlinami v truhlících. Jejich květy přinášejí veselou atmosféru a radost z jara.

Pomněnky jsou drobné, ale nádherné květiny, které jsou typické svými modrými květy. Jsou ideální pro vysazení do truhlíků společně s dalšími jarními rostlinami. Dodávají truhlíkům svěžest a jarní náladu.

I když se zdá, že zima nechce úplně ustoupit, můžete se těšit na jaro a osázení prvních rostlin na balkoně. Vyberte si odolné jarní květiny, které přežijí i případné sněhové přeháňky, a užijte si krásu a radost z jara na svém balkóně či terase.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.prima.cz