Zaštipování rajčat, aby úroda stála za to, není nijak složitá záležitost, jen je třeba se metodu naučit. Pokud rostlince porozumíte, může vám dát až dvakrát tolik plodů. Zkombinujte zajímavou metodu zaštipování a toho nejlepšího hnojiva, budete mít rajčat plné koše.

Dvojnásobná úroda rajčat

Pěstování rajčat není bez práce, ale voňavá úroda za to stojí. Zvlášť, když existují způsoby, které vám zajistí neskutečně bohatou úrodu rajských jablíček.

Na podrobný návod se podívejte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Pamatujte, že pokud budete chtít tímto způsobem zvýšit výnos rostlin, je potřeba jim dodat spoustu živin. Což znamená připravit pro ně dokonalé hnojivo. Samozřejmě můžete sáhnout po chemických preparátech, nicméně i doma si můžete velmi lehce vyrobit hnojiva přírodní, které s těmi chemickými mohou klidně poměřit své síly.

Slupky najdou využití

Banány se konzumují snad v každé domácnosti. Pokud je pravidelně kupujete i vy, sáhněte příště v obchodech po těch se značkou bio. Jejich slupky se vám budou velmi hodit. Poslouží totiž k výrobě hnojiva plného živin. Banány včetně slupek jsou skvělou zásobárnou draslíku a fosforu, které rajčata ke svému růstu a výnosu potřebují. Dodejte jim tyto minerální látky banánovým hnojivem. Slupky rozkrájejte na menší kousky a vložte je do litrové zavařovací sklenice. Zalijte je studenou vodou a sklenici zavíčkujte. Nechte ji zhruba sedm dní odpočívat, poté tekutinu sceďte a výluh na zalévání rajčat řeďte vodou v poměru 1:1.

Usušte je

Druhým způsobem, jak slupky využít, je jejich usušení. Buď je dejte do trouby a sušte na nízkou teplotu, nebo využijte sušičku na ovoce. Usušené slupky rozemelte na jemný prášek a smíchejte s vodou. S tou pak rajčata zalévejte. U obou způsobů platí, že je lepší aplikace buď brzy ráno, nebo v podvečer, když tolik nepraží slunce.

Popel a moučka

Velkou úrodu také zajistí hnojení popelem a rybí moučkou. Pokud máte sazenice teprve připravené a chystáte se je vysadit na záhon, pak do jamky, kam přijdou rajčata, nejprve nasypejte dřevěný popel a rybí moučku. Na směs pak usaďte sazeničky a zasypejte substrátem. Tato kombinace je plná živin, po kterých rajčata prahnou. Pokud už rostlinky na záhoně máte, nevadí. Popel můžete k rostlinkám přímo přisypat, nebo si vytvořte roztok na zalévání.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, pestujme.cz, svetkreativity.cz