Receptář na Zahradě Čech: Mok roku 2008

Finále soutěže O nejlahodnější domácí mok roku 2008 probíhalo v rámci Dne časopisu Receptář na veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích v pátek 19. září. Byla u toho herečka Jana Paulová, zpěvák Jiří Helekal, hudební soubor Vinšovanka a další známé osobnosti.

Soutěž O nejlepší domácí mok roku 2008 dokroužkovala do finále.

Vyhlásila ji redakce časopisu Receptář spolu s výstavištěm Zahrada Čech Litoměřice a její rozuzlení se odehrálo 19. září na populárním zahradnickém veletrhu v rámci Dne Receptáře.

Výrobci tekutých dobrot soutěžili ve třech kategoriích:

  1. domácí vína
  2. domácí ovocné a bylinné likéry
  3. pálenky z domácích surovin pálené v pěstitelských pálenicích 

Z doručených soutěžních vzorků vybrala odborná porota 5 vzorků v každé kategorii. Hodnotila se především chuť, barva, vůně, ale i obal a viněta.

pátek 19. 9. 2008 v době od 11.30 do 15 hodin porota rozhodovala o konečném pořadí finalistů, a to při veřejné degustaci v rámci Dne Receptáře, který probíhal na pódiu výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích.

Hostem Receptáře byla Jana Paulová, Jiří Helekal a další osobnosti.

Veletrh Zahrada Čech 2008 trval do soboty 27. září. Otevřeno bylo od 9 do 18 hodin. Vedle ovoce, zeleniny, květin, cibulovin, okrasných dřevin, bonsají a ovocných stromků bylo mezi výstavním sortimentem také osivo, hnojiva, postřiky, služby pro zahrádkáře, skleníky, pařeniště, zahradní mechanizace, zahradní nábytek, bazény, zahrádkářské potřeby, domácí potřeby, stavební a průmyslové výrobky, potraviny a přírodní léčiva.

Foto: Shutterstock

Akční letáky