obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Ruční secí stroje Pannon usnadní a zpřesní výsev semen na záhony

Stroje pro výsev máku, kořenové, listové a plodové zeleniny, luštěnin, obilovin a květin nabízí na českém trhu obchodní firma Tvojefarma.cz, výhradní zástupce maďarské značky zemědělské techniky Pannon.

[Komerční prezentace] 

Tvojefarma.cz je jediným výhradním velkoobchodním a maloobchodním zástupcem maďarské společnosti Pannon Gép és Készülékgyártó Kft, která se vedle produkce drůbežích líhní zabývá výrobou secích strojů pro přesný výsev a to od roku 1995.

Technika pro přesný výsev nabízená v Česku firmou Tvojefarma.cz je konstruována a vyráběna v úrodné uherské nížině proslulé odvěkou pěstitelskou tradicí. Panonský výrobce strojů a zařízení sídlí na pravém břehu Dunaje, tedy v oblasti známé i pod historickým názvem Panonie.

tvojefarma.cz výhradní zastoupení secích strojů Pannon tvojefarma.cz výhradní zastoupení secích strojů Pannon Zdroj: Archiv ireceptar.cz

 • Firma Pannon působí na trhu se zemědělskou technikou také v Německu, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Přesný výsev po jednom semeni

Hlavní výhodou ručních secích strojů Pannon je možnost výsevu po jednom semeni. Setí zajišťují jednotlivé secí lžičky různých rozměrů a to v závislosti na velikosti použitých semen. V nabízeném sortimentu naleznete jednotlivé typy secích elementů, které je možné různě kombinovat.

lžičkový secí stroj K1 lžičkový secí stroj K1 Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Co všechno můžete sít?

Semena máku, petržele, mrkve, květáku, kapusty, salátu, cibule, papriky, ředkvičky, krmné řepy, čiroku, červené řepy, okurky, hrachu, kukuřice, fazole, akátu, stejně tak i různá semena květin.

 • S ručním lžičkovým secím strojem můžete sít v podstatě všechny druhy semen od velikosti máku až po kukuřičné osivo.

Dávkování semen vykonávají výměnné lžičky v souladu s jejich velikostí a tvarem. Lžičky je potřeba měnit v závislosti na velikosti semen, která sejete.

Velice snadno lze osít i větší plochy. Velice snadno lze osít i větší plochy. Zdroj: Archiv ireceptar.cz  

Secí lžičky dávkují po jednom i po více semenech

Do montážních otvorů otočného kotouče vkládáme  lžičky ve 45 stupňovém úhlu tak, aby jejich hlavice byly nad trychtýřem, jímž jsou semena vedena k výsevu. 

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Velikost lžiček je možné zvolit i tak, aby dávkovaly vícero semen.

Lžičky stačí mírně přitlačit směrem dovnitř tak, aby upevňovací zoubek na střence lžičky zaklapl do úchytné prohlubně uvnitř kotouče. Při výměně lžičku jednu po druhé jednoduše vytáhneme.

lžičkový secí stroj K2 lžičkový secí stroj K2 Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kolik typů secích lžiček je v balení?

K secímu stroji dodává prodejce 11 typů lžiček různých velikostí dle druhu semene. Z toho:

 • 8 druhů v balení po 24 ks
 • 3 druhy v balení po 12 ks.

Hustota výsevu v řádku je dána počtem lžiček v kotouči

Každá lžička předá semeno k výsevu vždy po jedné celé otáčce kotouče. Ten je v poměru 1:1 poháněn pojízdným kolem, jehož obvod měří 80 cm. Na kotouč lze umístit maximálně 24 lžiček. Vzdálenost mezi semeny tedy určíme počtem lžiček, které vložíme do kotouče. Můžeme jich použít 24, 12, 8, 6, 4, 3 nebo 2.

 • Příklad: Použijeme-li 24 lžiček, budeme sít semena ve vzdálenosti 3,3 cm, protože 80:24 = 3,3. Při vložení 6 lžiček dosáhneme vzdálenosti 13,3 cm atd.

Hustota výsevu v řádku je dána počtem lžiček v kotouči Hustota výsevu v řádku je dána počtem lžiček v kotouči Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jaká je hloubka setí?

Hloubku výsevu můžeme nastavit prostřednictvím radlice secího stroje v rozmezí 0—7 cm. Semena jsou v řádku zakrývána zeminou, kterou přihrnuje tzv. podpěrný plech. Na něj je možné v případě potřeby umístit přídavné závaží.

K čemu slouží regulační štít?

Pro kvalitu setby je důležité správné nastavení hladiny semen v dávkovací sekci zásobníku! K tomu účelu slouží regulační štít (šíbr), který odděluje zásobník od dávkovače. Tím je zajištěna regulace hladiny nasypaných semen tak, aby lžičky nabíraly semena jen svou funkční částí, nikoliv držátkem.

Secí stroj Hobby Farmer FH-1 Secí stroj Hobby Farmer FH-1 Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Secí stroj Hobby Farmer FH-1

Ruční secí stroj s vibračním dávkovacím systémem pro malé zahrady a záhony usnadní výsev semen až do velikosti hrášku.

Výhody:

 • obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

  Hloubku setí je možné nastavit v rozmezí 0—5 cm.

  nízká hmotnost
 • snadné použití
 • vhodné i na malé množství 1—2g semen
 • vyseje bez zůstatku

Více informací najdete na www.tvojefarma.cz

Akční letáky